71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Zwalczanie ślimaków, mszyc

Szkodniki roślin, ślimaki, mszyce rujnują Twój ogród? Skorzystaj ze skutecznych środków ochrony roślin oferowanych w naszym sklepie internetowym. Oferujemy skuteczne środki na ślimaki oraz preparaty zwalczające mszycę, które możesz bezpiecznie stosować w swoim przydomowym ogrodzie. Oferujemy tylko sprawdzone produkty takich producentów jak Bros, BEST-PEST, Substral, Glotox, Agrecol i wiele innych.

Nie wiesz jakie środki stosować aby zwalczyć ślimaki?

Ślimaki w ogrodzie to zmora wielu ogrodników. Upodobały sobie szczególnie ogrody, w których znajdują wiele zacienionych zakamarków, wysokiej trawy i rozkładających się roślinnych resztek. Najbardziej aktywne są podczas wilgotnej i pochmurnej pogody. Szpecą rośliny wygryzając dziury w liściach i kwiatach, niszczą również korzenie i zostawiają wszędzie charakterystyczny dla siebie śluz. Największym wrogiem ogrodników są żerujące w nocy ślimaki nagie - pomrowy, pomrowiki i śliniki, natomiast ślimaki tworzące skorupki jak winniczek, ślimak gajowy, ślimak zaroślowy, zaroślarka pospolita nie powodują wielkich szkód.
Aby skutecznie pozbyć się ślimaków z ogrodu, proponujemy środki o działaniu żołądkowym i kontaktowym z dodatkami substancji wabiących ślimaki. Należy je stosować jak tylko zauważymy pierwsze szkody wyrządzone przez te szkodniki.

Jakie preparaty skutecznie zwalczą mszycę?

Mszyce to jedne z najbardziej popularnych szkodników atakujących rośliny ogrodowe. To małe owady z dużej zmienności ubarwienia - od kolorów matowych, szarych, zielonych do błyszcząco czerwonych, pomarańczowych i lśniąco czarnych. Odżywiają się sokami roślin żerując gromadnie na młodych pędach i liściach roślin uprawnych i ozdobnych uszkadzając je, co skutkuje wstrzymaniem wzrostu, przebarwieniami, a w konsekwencji usychaniem liści, pędów, kwiatów, a nawet całych roślin. Mszyce należy zwalczać jak najszybciej po zauważeniu pierwszych osobników, ponieważ rozmnażają się one w lawinowym tempie zajmując kolejne rośliny oraz przenosząc choroby wirusowe z rośliny na roślinę.
Aby skutecznie zwalczyć mszycę proponujemy skuteczne środki chemiczne, które działają szybko, kontaktowo, zapobiegają rozmnażaniu się owadów i bardzo często nie wymagają powtarzania zabiegów. Większość preparatów na mszyce występuje w formie gotowego sprayu lub płynu do sporządzenia oprysku. Należy bardzo dokładnie czytać ulotkę produktową, ponieważ niektóre środki na mszyce wymagają zachowania kilku-kilkunastodniowego okresu karencji!

Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl