71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Nawozy do roślin owocowych

Pielęgnacja drzew owocowych jest odrobinę bardziej czasochłonna, niż w przypadku pozostałych drzew i krzewów w ogrodzie. Drzewa owocowe należy nawozić zarówno nawozami naturalnymi (obornik, gnojówka), jak i mineralnymi (najlepiej na wiosnę). Aby zapewnić prawidłowe zawiązywanie i dojrzewanie owoców powinniśmy stosować specjalnie przygotowane nawozy do drzew owocowych.

Poza standardowym nawożeniem drzewa owocowe należy ściółkować kompostem z kory drzew iglastych lub zwykłą korą dekoracyjną. Warto również pamiętać, że pnie drzew owocowych powinny być wapnowane w okresie jesiennym.

Większość drzew owocowych należy do rodziny różowatych, więc ma podobne wymagania pokarmowe. Sytuacja wśród owocujących krzewów nieco się komplikuje, ponieważ rośliny te należą do wielu różnych rodzin. Dlatego też krzewy owocowe należy nawozić specjalnymi (do truskawek i poziomek, do porzeczek, do winorośli, do malin, do borówek itd.).

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl