DARMOWA DOSTAWA od 199zł do 30kg.
71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Regulatory wzrostu

Regulatory wzrostu to grupa substancji (najczęściej fitohormonów), które modyfikują fizjologię roślin. Działanie regulatorów wzrostu polega na stymulowaniu bądź hamowaniu konkretnych procesów fizjologicznych.

Do głównych fitohormonów zaliczamy:

  • auksyny (stymulowanie wzrostu elongacyjnego roślin oraz wzrostu owoców)
  • gibereliny (stymulowanie kiełkowania, kwitnienia oraz wzrostu elongacyjnego)
  • cytokininy (stymulowanie wzrostu objętościowego, różnicowania pędów, rozwoju pąków bocznych, hamowanie starzenia się roślin)
  • kwas abscysynowy (przechodzenie roślin w stan spoczynku, hamowanie wzrostu objętościowego, przyspieszanie się starzenia roślin, hamowanie kiełkowania)
  • etylen (stymulacja dojrzewania owoców oraz ułatwianie wschodu siewek)

Stosowanie regulatorów wzrostu w ogrodnictwie zazwyczaj poprawia kondycję roślin, ułatwia im regenerację i bezpieczny start po okresie zimowym. Ponadto regulatorów wzrostu bardzo często używa się do synchronizacji kwitnienia i dojrzewania owoców.

Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl