DARMOWA DOSTAWA od 199zł do 30kg.
71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Preparaty do szamb i kompostowania

Kompostowanie to naturalny proces polegający na rozkładzie materii organicznej przez specyficzne mikroorganizmy. W domowych warunkach kompost wytwarzany jest najczęściej w pryzmach kompostowych lub specjalnych kompostownikach.

Podczas kompostowania zachodzą dwa procesy - mineralizacja (rozkład związków organicznych do prostych związków nieorganicznych) oraz humifikacja (rozkład pierwotnych związków organicznych i synteza kwasów humusowych). Dzięki temu, otrzymany kompost jest doskonałym nawozem, który jednocześnie użyźnia glebę.

Proces kompostowania zachodzi w sposób samoczynny i naturalny, jednak często postępuje on bardzo powoli. Dlatego też warto stosować specjalne nawozy przyspieszające kompostowanie oraz preparaty kompostujące, które zawierają żywe kultury bakterii.

W kategorii produktów biologicznych bardzo ciekawą propozycją są również preparaty do szamb - tzw. aktywatory. Dzięki ich zastosowaniu naturalne procesy rozkładu substancji organicznych przebiegają znacznie szybciej, co pozwala na samooczyszczanie wody i ograniczanie nieprzyjemnego zapachu.

Biolatrin 390g

Biolatrin 390g

producent: HANTPOL
cena: 26,97 zł
Biosanit 250g

Biosanit 250g

producent: AQUAFOR
cena: 25,43 zł
Biosanit 500g

Biosanit 500g

producent: AQUAFOR
cena: 39,34 zł
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl