71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Nawozy organiczne

AGRECOL Biohumus forte 1,0l

AGRECOL Biohumus forte 1,0l

producent: AGRECOL
5902341000013
cena: 6,76 zł
Agrecol Humus BEF 2,5l

Agrecol Humus BEF 2,5l

producent: AGRECOL
5902341000501
cena: 25,20 zł
Agrosimex Rhizosum N Plus 25g

Agrosimex Rhizosum N Plus 25g

producent: Agrosimex
2211201209590
cena: 196,35 zł
BIO AGRIS BioCal 1L

BIO AGRIS BioCal 1L

producent: Bio Agris
2031710631312
cena: 116,55 zł
Biosept Active 0,5l

Biosept Active 0,5l

producent: GREJP
5906874432013
cena: 298,20 zł
 

Nawozy organiczne

Nawożenie jest niezbędne, aby nasze plony były zdrowe i okazałe. Przy uprawie owoców i warzyw, szczególnie ważne jest to czym nawozimy, ponieważ muszą to być produkty naturalne. Musimy liczyć się z tym, że to czym karmimy nasze rośliny, będziemy później spożywać również i my. Na szczęście, coraz częściej, nie tylko w ogrodnictwie, sięgamy po naturalne artykuły. Chętniej wykorzystywane są też naturalne metody upraw, jak i nawozy organiczne.

Nawozy organiczne i ich zastosowanie

Nawozy pochodzenia naturalnego są zalecane głownie do amatorskich, domowych upraw na działkach i w ogrodach. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w nawożeniu warzyw i owoców. Ma to związek z tym, że takie uprawy po prostu lepiej smakują, niż te traktowane produktami sztucznymi.

Są to najłatwiejsze w stosowaniu nawozy i najczęściej wybierane przez ogrodników. Zazwyczaj używane są bezpośrednio przed siewem i mieszane z górną warstwą podłoża.

Dwa najpopularniejsze nawozy organiczne to kompost oraz obornik. Jednak obecnie w sklepach dostępny jest coraz szerszy asortyment nawozów naturalnych. To, który nawóz wybierzemy, będzie zależało od jego przeznaczenia i tego co znajduje się w naszym ogrodzie.

Rodzaje nawozów organicznych

Nawozem chyba najbardziej powszechnym i dostępnym z tej kategorii jest kompost. Ze względu na to, że powstaje on z resztek roślinnych takich jak suche gałęzie, liście i resztki żywności, może on być uzyskiwany w warunkach domowych. To sprawia, że jest on wyjątkowo przystępny, wydajny, a dodatkowo bogaty mikroelementy. Zawiera on niezbędne i łatwo przyswajalne przez rośliny składniki odżywcze takie jak magnez. Jest bezpieczny dla roślin, zwierząt oraz ludzi. Dzięki jego zastosowaniu gleba staje się pulchna i bardzo dobrze pobiera wodę. Warto na nasze kompostowniki stosować również kompostery. Znacznie przyspieszy on fermentację odpadów oraz powstanie próchnicy glebowej bogatej w magnez i mikroelementy, a dodatkowo zniweluje nieprzyjemne zapachy towarzyszące całemu procesowi.

 Niestety, wyprodukowanie kompostu wymaga czasu, a pozyskany w ten sposób nawóz może być niewystarczającym dla naszych roślin. W tym przypadku możemy skorzystać z gotowych nawozów organicznych dostępnych w naszym sklepie.

Biohumus jest to nawóz który powstaje z wermikompostu, czyli podczas rozkładu substancji organicznej przez mikroorganizmy oraz dżdżownice. Dżdżownice trawiąc podłoża, nasycają je mikroorganizmami namnażanymi w ich przewodach pokarmowych, co skutkuje powstaniem zasobnego nawozu organicznego z dużym udziałem próchnicy. Wysoka zawartość składników pokarmowych stawia Biohumus na równi z kompostem. Tak samo jak w przypadku  nawożenia kompostem, nawóz jest dobrze wchłaniany przez rośliny i nie grozi im przenawożenie. Biohumus również możemy uzyskać z własnej hodowli dżdżownic kalifornijskich. Osoby, które nie mają czasu ani możliwości  wykonania własnego nawozu, mogą skorzystać z oferty naszego sklepu.

Obornik pochodzi z odchodów zwierząt gospodarskich oraz ściółki stosowanej w oborach. Sprzedawany jest on w postaci suszonego granulatu, co ma na celu pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. Aby aktywować składniki pokarmowe w nim zawarte oraz by stał się bardziej przyswajalny dla roślin, producenci poddają go obecnie wstępnej obróbce. Zarówno obornik kurzy jak i bydlęcy są oczyszczane z patogenów i nasion chwastów, dzięki czemu bez obaw możemy stosować go w naszych ogrodach. Oferujemy obornik w postaci częściowo przefermentowanego suszonego granulatu, bądź obornik suszony. W asortymencie posiadamy obornik bydlęcy, koński, kurzy oraz owczy.

Torf organiczny to skała osadowa powstała w wyniku niepełnego rozkładu szczątków roślin, zachodzącego w skutek długotrwałego zabagnienia wierzchniej warstwy gleby. Powstające w jego składzie związki organiczne zawierają dużo węgla i azotu oraz substancje mineralne takie jak żelazo, fosfor i wapń. W sprzedaży posiadamy torf kwaśny, który idealnie nadaje się do poprawy struktury i właściwości gleb ciężkich, gliniastych. Wzmaga on również zatrzymywanie się wody w ziemiach lekkich i piaszczystych. Torf kwaśny nadaje się pod rośliny kwasolubne np. różaneczniki, wrzosy, azalie, borówkę amerykańską.

Włókno kokosowe to materiał organiczny, który charakteryzuje się wysoką trwałością spowodowaną wyjątkowo długim rozkładem. Jest stosowany w celu poprawienia stosunków powietrzno-wodnych gleb lekkich oraz dostarczenia próchnicy ziemiom ciężkim. Ze względu na długi okres rozkładu włókna, konieczność ponownego zastosowania pojawia się dopiero po kilku latach.

Nawozy organiczne to najlepszy wybór jeżeli chodzi o użyźnianie gleb i nawożenie roślin. Działają one kompleksowo na glebę podnosząc ich żyzność poprzez wpływanie na właściwości biologiczne, fizyczne, jak i chemiczne. Należy jednak pamiętać, że ilość składników pokarmowych z nawozów organicznych może być niewystarczająca dla niektórych roślin i będą one wymagały dodatkowego nawożenia mineralnego.  

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl