DARMOWA DOSTAWA od 199zł do 30kg.
71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Podłoża ogrodnicze

Każdy gatunek rośliny ma specyficzne wymagania glebowe. Różnice pomiędzy upodobaniami roślin w tym zakresie mogą być bardzo duże, toteż przed wysadzeniem nowo zakupionych roślin powinniśmy dobrze zapoznać się z ich wymaganiami i zaopatrzyć się w odpowiednie podłoże. O ile w przypadku roślin doniczkowych kwestia doboru podłoża jest niezbyt skomplikowana, o tyle rośliny ogrodowe wymagają więcej zachodu.

Przede wszystkim, przed zakupem konkretnego gatunku powinniśmy zbadać właściwości fizyko-chemiczne gleby w naszym ogrodzie (strukturę, żyzność, odczyn oraz wilgotność). Czasem trzeba pogodzić się z faktem, że niektóre rośliny nigdy nie będą dobrze rosły w naszym ogrodzie. Niejednokrotnie wystarczy jednak lokalna zmiana właściwości gleby poprzez zastosowanie specjalnego substratu, przystosowanego dla wybranej grupy roślin.

Wśród specjalistycznych podłoży można wyróżnić:

  • podłoża do wysiewu nasion
  • podłoża torfowe
  • podłoża pod uprawę roślin o szczególnych wymaganiach (do roślin kwasolubnych, do storczyków, do kaktusów itp.)
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl