71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Podłoża ogrodnicze

Każdy gatunek rośliny ma specyficzne wymagania glebowe. Różnice pomiędzy upodobaniami roślin w tym zakresie mogą być bardzo duże, toteż przed wysadzeniem nowo zakupionych roślin powinniśmy dobrze zapoznać się z ich wymaganiami i zaopatrzyć się w odpowiednie podłoże. O ile w przypadku roślin doniczkowych kwestia doboru podłoża jest niezbyt skomplikowana, o tyle rośliny ogrodowe wymagają więcej zachodu.

Przede wszystkim, przed zakupem konkretnego gatunku powinniśmy zbadać właściwości fizyko-chemiczne gleby w naszym ogrodzie (strukturę, żyzność, odczyn oraz wilgotność). Czasem trzeba pogodzić się z faktem, że niektóre rośliny nigdy nie będą dobrze rosły w naszym ogrodzie. Niejednokrotnie wystarczy jednak lokalna zmiana właściwości gleby poprzez zastosowanie specjalnego substratu, przystosowanego dla wybranej grupy roślin.

Wśród specjalistycznych podłoży można wyróżnić:

  • podłoża do wysiewu nasion
  • podłoża torfowe
  • podłoża pod uprawę roślin o szczególnych wymaganiach (do roślin kwasolubnych, do storczyków, do kaktusów itp.)
Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl