71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Środki chwastobójcze

Dicotex 202SL 0,5l

Dicotex 202SL 0,5l

producent: AGRO
cena: 56,69 zł
Huzar Activ Plus 1l

Huzar Activ Plus 1l

producent: BAYER
cena: 196,35 zł
Mosskade 1l

Mosskade 1l

producent: Royal Brinkman
cena: 140,70 zł

Środki chwastobójcze

Każdy ogrodnik czy amator ogrodnictwa kiedyś się z nimi zmagał, to zmora wszystkich, którzy mają do czynienia z roślinami i najpowszechniejszy szkodnik w uprawach, a mowa tu o chwastach. Istnieją już na szczęście skuteczne środki ochrony roślin, które precyzyjnie uderzają i wyniszczają chwasty nie ingerując przy tym w rozwój rośliny i nie wpływając na środowisko. W swojej ofercie mamy zarówno produkty naturalne jak i chemiczne do różnego rodzaju chwastów.

Czym są chwasty?

Chwasty to grupa roślin, których obecność jest niepożądana zarówno w przydomowych ogrodach, jak i na polach uprawnych czy plantacjach. Głównym argumentem uzasadniającym zwalczanie chwastów jest ich niekorzystny wpływ na kondycję obsady naszych ogrodów. Nadmierny rozwój chwastów prowadzi do zmniejszenia ilości składników mineralnych w glebie, ograniczania dopływu światła i nierzadko, wiąże się z rozwojem infekcji grzybowych oraz inwazji agrofagów. Najczęściej występujące i rozpoznawalne chwasty to trawa łąkowa, starzec, oset pnący, pokrzywa, mniszek lekarski czy stokrotka polna.

Chwasty dwuliścienne

Do chwastów dwuliściennych zaliczamy m.in. mniszka lekarskiego, koniczynę czy bluszczyk kurdybanek. Rosną one dużo szybciej niż trawa, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz glebowe i są bardzo inwazyjne, co sprawia, że z łatwością dominują uprawy. Chwasty dwuliścienne pobierają składniki odżywcze potrzebne roślinom do wzrostu, zmniejszając tym samym plony przy zbiorze roślin uprawnych. Wyjątkowo utrudniają prace rolników uprawiających zboża ozime i jare.

Chwasty jednoliścienne

W grupie chwastów jednoliściennych znajdują się np.: trawy czy samosiejki zbóż, a zmagają się z nimi głównie rolnicy i ogrodnicy, działający na większą skalę. Problem dotyczy przede wszystkim upraw rzepaku ozimego.

Produkty do zwalczania chwastów jedno i dwuliściennych

W sytuacji, w której mamy do czynienia z chwastami zarówno jedno jak i dwuliściennymi poleca się zastosowanie preparatów o szerokim spektrum działania jak Roundup, który zwalcza każdy rodzaj chwastów.

Preparaty chwastobójcze (herbicydy) dzielą się na:

  • nieselektywne (działające na każdy rodzaj roślin) – niszczą one naziemną część rośliny zaraz po jej zetknięciu się z preparatem. Poleca się je głownie do stosowania jako oprysk. Sprawdzą się idealnie przy oczyszczaniu ścieżek, podjazdów czy gleby przed założeniem trawnika
  • selektywne (działające na konkretne grupy roślin) – atakują chwasty od wewnątrz dzięki czemu już po dwóch tygodniach widać efekty ich działania. Doskonale sprawdzą się w przypadku usuwania chwastów dwuliściennych z trawników

Dlaczego należy się pozbywać chwastów?

Pozbywając się chwastów, eliminujemy problem związany z pobieraniem przez nie zasobów wodnych jak i składników odżywczych potrzebnych naszym roślinom z gleby. Co więcej, brak chwastów wokół roślin, pozwala im na większy i łatwiejszy dostęp do światła słonecznego. Eliminacja chwastów sprzyja wzrostowi uprawianych roślin również przez to, że nie powoduje splątywania się systemów korzeniowych.

Preparaty, które posiadamy w swojej ofercie świetnie sprawdzą się w eliminacji chwastów przy uprawie zbóż ozimych jak i jarych, w rzepaku, kukurydzy, burakach cukrowych, ziemniakach, warzywach okopowych, krzewach owocowych oraz w użytkach zielonych.  W naszym sklepie znajdą Państwo środki ochrony roślin chwastobójcze znanych i cenionych producentów, takich jak: Agrecol, Bayer, Bros, Substral, Roundup.

 

Warunki stosowania preparatów chwastobójczych

Przed zastosowaniem produktu na chwasty należy zapoznać się z zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu. Istotnym również jest zaznajomienie się z dawkowaniem i stosowaniem w zależności od panujących warunków pogodowych, a zwłaszcza opadów deszczu. Prawidłowe stosowanie preparatów sprzyja uzyskiwaniu satysfakcjonujących plonów.

W ofercie naszego sklepu posiadamy produkty dla ogrodników działających na większą i mniejszą skalę w celach komercyjnych, jak i pasjonatów i amatorów z uprawami na własny użytek.

*Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę rejestracyjną oraz stosować się do jej zapisów. Środki ochrony roślin mogą być kupowane tylko przez osoby pełnoletnie. Wymogiem do zakupu oraz stosowania jest posiadanie ważnego szkolenia opisanego w art. 28 ustawy z dnia 8 marca 2013 rokuo (Dz. U. 2013, poz. 455) o środkach ochrony roślin. Nie spełnienie wyżej wymienionych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Akceptacja regulaminu jest jednoznaczna z potwierdzeniem pełnoletności oraz posiadaniu wymaganego szkolenia. 

 

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl