71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Trawy na trudne warunki glebowe

BARENBRUG Trawa Resilient Blue 15kg

BARENBRUG Trawa Resilient Blue 15kg

producent: BARENBRUG
8718911081392
cena: 549,99 zł
BARENBRUG Trawa Resilient Blue 1kg

BARENBRUG Trawa Resilient Blue 1kg

producent: BARENBRUG
8718911081415
cena: 39,99 zł
BARENBRUG Trawa WATER SAVER 1 kg

BARENBRUG Trawa WATER SAVER 1 kg

producent: BARENBRUG
8718911010286
cena: 39,99 zł
BARENBRUG Trawa WATER SAVER 15kg

BARENBRUG Trawa WATER SAVER 15kg

producent: BARENBRUG
8712238995059
cena: 549,99 zł
BARENBRUG Trawa WATER SAVER 5kg

BARENBRUG Trawa WATER SAVER 5kg

producent: BARENBRUG
8718911070327
cena: 189,99 zł
Kalnas Sahara 0,25 kg

Kalnas Sahara 0,25 kg

producent: KALNAS
5906798000947
cena: 10,35 zł
Kalnas Sahara 0,5 kg

Kalnas Sahara 0,5 kg

producent: KALNAS
5906798000886
cena: 17,58 zł
Kalnas Sahara 10 kg

Kalnas Sahara 10 kg

producent: KALNAS
5906798000749
cena: 255,85 zł
Kalnas Sahara 5 kg

Kalnas Sahara 5 kg

producent: KALNAS
5906798000732
cena: 132,38 zł
KALNAS Trawa Sahara 0,9kg

KALNAS Trawa Sahara 0,9kg

producent: KALNAS
5906798000688
cena: 27,22 zł
KALNAS Trawa Sahara 2kg

KALNAS Trawa Sahara 2kg

producent: KALNAS
5906798000695
cena: 54,43 zł
BIOPON Trawa Na tereny suche 5kg

BIOPON Trawa Na tereny suche 5kg

producent: Biopon
5904517044210
cena: 151,95 zł
 

Trawy na trudne warunki glebowe

Trawy nie zaliczają się do roślin wymagających szczególnych warunków uprawy i pielęgnacji. Aby jednak móc cieszyć się pięknym i gęstym trawnikiem, należy odpowiednio dobrać rodzaj trawy do gruntu na jakim planujemy ją posiać. Istnieją bowiem takie podłoża, których właściwości są wyjątkowo niesprzyjające dla rozwoju roślin. Z uwagi na takie problemy oferujemy trawy na trudne warunki glebowe. Ich wyjątkowa odporność i minimalne wymagania sprawią, że wyhodujemy piękny trawnik nawet na najbardziej ciężkiej dla roślin glebie.

Trawy na tereny trudne

W przypadku gdy mamy do czynienia z niesprzyjającymi dla wzrostu i rozwoju traw okolicznościami, musimy postawić na odpowiednie nasiona. Co mamy na myśli pisząc o trudnych warunkach? Jest to na przykład zbyt zbita lub piaszczysta gleba, duża ilość mchu, chwastów, nadmierne nasłonecznienie czy zacienienie terenu. Tego typu podłoża charakteryzują się duża przepuszczalnością wilgoci, co sprawia, że trawa nie ma szans na ukorzenienie i odpowiednie odżywienie. Producenci znając zmagania ogrodników w tej kwestii wyszli naprzeciw ich oczekiwaniom i zaczęli tworzyć mieszanki, które doskonale radzą sobie z takimi przeciwnościami losu. Są to starannie skomponowane zestawy nasion, które dobrze odnajdują się w problematycznych dla tradycyjnych traw warunkach. Nasiona są w tym wypadku odporne na susze czy ulewy, rosną w glebach mniej zasobnych w minerały lub narażonych na częstsze wymywanie. Wszystkie trawy na trudne warunki glebowe z naszej oferty znajdą Państwo poniżej.

https://e-hortico.pl/trawy-na-trudne-warunki-glebowe

Skład traw na tereny trudne

Z pewnością pierwszym krokiem do sukcesu w procesie tworzenia trawnika marzeń jest odpowiednie przygotowanie podłoża.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich nasion i właśnie tutaj przychodzimy z pomocą. Zwykłe, tradycyjne trawy nie poradzą sobie z ziemią, która w ogrodnictwie jest nazywana trudną. Jednym z innowacyjnych kroków jakie podjęli producenci było stworzenie serii traw otoczkowanych. Oznacza to pokrycie każdego z nasion powłoką, która wzmaga kiełkowanie i wzrost traw, uodparniając je jednocześnie na trudne warunki. W skład otoczki wchodzi glina, nawóz, wapno, które w połączeniu gwarantują kiełkowanie, czyli też pełne zadowolenie ogrodników. Glina zapewnia związanie z glebą, a pozostałe substancje wspierają rozwój i wzrost trawnika. Dodatkowo, większa waga otoczkowanego nasiona zapobiega powstawaniu ubytków, ponieważ wiatr nie rozwiewa świeżo posianego trawnika. Wapno w otoczce podnosi zbyt kwaśne pH podłoża i zwiększa przyswajalność substancji organicznych.


Dodatkowo, mieszanki traw przeznaczone do trudnych warunków mają w składzie większy udział życicy trwałej, kostrzewy trzcinowej czy czerwonej.  Odpowiednie proporcje składników sprawią, że trawnik będzie łatwy w utrzymaniu i odporny na trudne warunki. Dzięki wyborze mieszanki traw na tereny suche, czas przeznaczony na pielęgnacje wymagającego trawnika ulegnie skróceniu.

Jaką trawę wybrać na tereny suche?

Wybór mieszanki najlepiej jest skonsultować z ekspertem, dlatego zachęcamy do kontaktu przez naszą infolinię. Natomiast wszystkie trawy, które oferujemy w naszym sklepie są produktami wysokiej jakości. W naszym asortymencie posiadamy produkty tylko renomowanych producentów, działających na rynku ogrodniczym od lat. W ofercie znajdują się trawy z różnych półek cenowych, o różnych gramaturach i mieszanki o rozmaitych predyspozycjach.

Wyjątkowy trawnik z efektem dywanowym można wyhodować na każdym podłożu i w nawet najmniej sprzyjających warunkach. Kluczowym jest wybór mieszanki nasion, która będzie przystosowana do warunków jakie posiadamy.

Trawy na trudne warunki glebowe

Szczególnie polecaną przez nas mieszanką jest seria Resilient Blue Lawn firmy Barenbrug. Producent zastosował przy opakowaniach 1kg i 5kg metodę otoczkowania, przez co trawa idealnie sprawdzi się na trudnych podłożach. Trawa charakteryzuje się dużą tolerancją na niekorzystne warunki pogodowe, szybką regeneracją po okresach stresu i jest odporna na obciążenia, uszkodzenia i choroby.

Kolejną propozycją od tego samego producenta jest Trawnik Polski Mieszanka na tereny suche. Jest ona odporna na wdeptywanie, wysokie temperatury i gwarantuje rozbudowany system korzeniowy sięgający do nawet 60cm w głąb ziemi. Trawa ma małe wymagania glebowe i nie wymaga intensywnego podlewania. W porównaniu do Resilient blue lawn, trawa jest bardziej atrakcyjna cenowo, jednak nie jest otoczkowana.

Polecamy również trawę Sahara marki Kalnas. Jest to mieszanka nasion szybko rosnących, o niskim zapotrzebowaniu na wodę. Świetnie sprawdzi się również na boiskach sportowych czy terenach rekreacyjnych.

 

 

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl