71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Środki biologiczne

AGRECOL Opuchlak-limit 10 g

AGRECOL Opuchlak-limit 10 g

producent: AGRECOL
5902341003953
cena: 31,14 zł
Mitemine 1l

Mitemine 1l

producent: COSMOCEL
2211201218196
cena: 156,45 zł
AGRECOL Silcol 50 ml

AGRECOL Silcol 50 ml

producent: AGRECOL
5902341003977
cena: 26,66 zł

Biologiczne środki ochrony roślin to stosunkowo nowa metoda zapobiegania infekcjom i zwalczania patogenów i pasożytów roślinnych. Niewątpliwą zaletą biologicznych środków ochrony roślin jest bezpieczeństwo dla ludzi, zwierząt domowych i całego środowiska. Kluczem działania biologicznych środków ochrony roślin jest wykorzystanie naturalnych, występujących w przyrodzie relacji pomiędzy organizmami.

Dobrym przykładem jest tu zastosowanie białka wytwarzanego przez bakterię Bacillus thuringiensis do zwalczania larw komarów. Wytwarzana przez te bakterie substancja jest wysoce specyficzna i szkodzi wyłącznie larwom komarów, a na dodatek bardzo szybko jest usuwana ze środowiska.

Popularną metodą biologiczną jest również wykorzystywanie żywych nicieni, które w naturze pasożytują na zwierzętach szkodzących naszemu ogrodowi. Można tu wymienić niecienie Phasomorhabditis hermaphrodita, skutecznie zwalczające ślimaki oraz Heterorhabditis bacteriophora, który jest doskonałym rozwiązaniem w walce z pędrakami (larwami chrząszczy).

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl