DARMOWA DOSTAWA od 199zł do 30kg.
71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Środki biologiczne

Biologiczne środki ochrony roślin to stosunkowo nowa metoda zapobiegania infekcjom i zwalczania patogenów i pasożytów roślinnych. Niewątpliwą zaletą biologicznych środków ochrony roślin jest bezpieczeństwo dla ludzi, zwierząt domowych i całego środowiska. Kluczem działania biologicznych środków ochrony roślin jest wykorzystanie naturalnych, występujących w przyrodzie relacji pomiędzy organizmami.

Dobrym przykładem jest tu zastosowanie białka wytwarzanego przez bakterię Bacillus thuringiensis do zwalczania larw komarów. Wytwarzana przez te bakterie substancja jest wysoce specyficzna i szkodzi wyłącznie larwom komarów, a na dodatek bardzo szybko jest usuwana ze środowiska.

Popularną metodą biologiczną jest również wykorzystywanie żywych nicieni, które w naturze pasożytują na zwierzętach szkodzących naszemu ogrodowi. Można tu wymienić niecienie Phasomorhabditis hermaphrodita, skutecznie zwalczające ślimaki oraz Heterorhabditis bacteriophora, który jest doskonałym rozwiązaniem w walce z pędrakami (larwami chrząszczy).

Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl