71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Ochrona przed szkodnikami

  • nowość

Ogród to bardzo specyficznym, stworzonym przez człowieka ekosystemem. Ze względu na uprawę wąskiego spektrum gatunków, bioróżnorodność w ogrodzie jest bardzo ograniczona, co sprzyja łatwemu zaburzeniu równowagi biologicznej i nadmiernej ekspansji niepożądanych gatunków roślin, zwierząt, bakterii, glonów i grzybów. 

Aby podtrzymać delikatną strukturę gatunkową naszego wymarzonego ogrodu powinniśmy często kontrolować stan naszych roślin, aby mieć możliwość szybkiego reagowania w razie wystąpienia problemów związanych ze szkodnikami.

Wśród występujących w ogrodzie zwierząt znajdują się zarówno gatunki pożyteczne, jak i pospolite szkodniki. Warto wiedzieć, że wiele gatunków owadów, płazów, ssaków i gadów przyczynia się do zachowania naturalnej równowagi biologicznej, więc wypowiedzenie wojny wszystkim zwierzętom w ogrodzie jest na dłuższą metę bardzo ryzykowne.

Biedronki oraz złotooki to owady, których obecność jest bardzo pożądana, ze względu na to, że regulują one liczebność mszyc.  Pszczoły i trzmiele to doskonali zapylacze, bez których uprawa wielu warzyw i owoców byłaby niemożliwa. Jeże, owadożerne ptaki, płazy i gady skutecznie ograniczają ilość much i komarów.

Gryzonie i krety to zmora każdego ogrodnika. Krety, mimo, że nie niszczą roślin, poprzez budowę swych korytarzy potrafią skutecznie zdewastować trawnik i uszkodzić rabaty. Nornice, myszy i szczury odżywiają się roślinami, więc są dużym zagrożeniem, zwłaszcza dla roślin jadalnych. Szpaki, z kolei, spędzają sen z powiek każdemu sadownikowi.

Wiele owadów zamieszkujących nasze ogrody i działki jest uciążliwa dla ludzi i zwierząt. Do najbardziej nielubianych należą komary i meszki, które potrafią zniweczyć marzenia o wieczornym grillowaniu. Równie uciążliwe mogą być także osy i szerszenie.

Każda grupa zwierząt, które ogólnie zwiemy szkodnikami charakteryzuje się swoistą biologią, toteż każda z tych grup wymaga zastosowania innych środków. Wobec gryzoni najskuteczniejsze są trutki i pułapki. Ptaki, krety oraz duże ssaki można skutecznie wyeliminować z ogrodu poprzez stosowanie specjalnych repelentów. Aby ustrzec się przed ukąszeniami komarów, meszek i kleszczy, najlepiej stosować zarówno środki owadobójcze, jak i repelenty, rozpylane w ogrodzie oraz na skórę. Inne owady latające i biegające najłatwiej unieszkodliwić poprzez użycie preparatów owadobójczych w formie sprayu.

 

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl