DARMOWA DOSTAWA od 199zł do 30kg.
71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Ochrona przed szkodnikami

Ogród to bardzo specyficznym, stworzonym przez człowieka ekosystemem. Ze względu na uprawę wąskiego spektrum gatunków, bioróżnorodność w ogrodzie jest bardzo ograniczona, co sprzyja łatwemu zaburzeniu równowagi biologicznej i nadmiernej ekspansji niepożądanych gatunków roślin, zwierząt, bakterii, glonów i grzybów. 

Aby podtrzymać delikatną strukturę gatunkową naszego wymarzonego ogrodu powinniśmy często kontrolować stan naszych roślin, aby mieć możliwość szybkiego reagowania w razie wystąpienia problemów związanych ze szkodnikami.

Wśród występujących w ogrodzie zwierząt znajdują się zarówno gatunki pożyteczne, jak i pospolite szkodniki. Warto wiedzieć, że wiele gatunków owadów, płazów, ssaków i gadów przyczynia się do zachowania naturalnej równowagi biologicznej, więc wypowiedzenie wojny wszystkim zwierzętom w ogrodzie jest na dłuższą metę bardzo ryzykowne.

Biedronki oraz złotooki to owady, których obecność jest bardzo pożądana, ze względu na to, że regulują one liczebność mszyc.  Pszczoły i trzmiele to doskonali zapylacze, bez których uprawa wielu warzyw i owoców byłaby niemożliwa. Jeże, owadożerne ptaki, płazy i gady skutecznie ograniczają ilość much i komarów.

Gryzonie i krety to zmora każdego ogrodnika. Krety, mimo, że nie niszczą roślin, poprzez budowę swych korytarzy potrafią skutecznie zdewastować trawnik i uszkodzić rabaty. Nornice, myszy i szczury odżywiają się roślinami, więc są dużym zagrożeniem, zwłaszcza dla roślin jadalnych. Szpaki, z kolei, spędzają sen z powiek każdemu sadownikowi.

Wiele owadów zamieszkujących nasze ogrody i działki jest uciążliwa dla ludzi i zwierząt. Do najbardziej nielubianych należą komary i meszki, które potrafią zniweczyć marzenia o wieczornym grillowaniu. Równie uciążliwe mogą być także osy i szerszenie.

Każda grupa zwierząt, które ogólnie zwiemy szkodnikami charakteryzuje się swoistą biologią, toteż każda z tych grup wymaga zastosowania innych środków. Wobec gryzoni najskuteczniejsze są trutki i pułapki. Ptaki, krety oraz duże ssaki można skutecznie wyeliminować z ogrodu poprzez stosowanie specjalnych repelentów. Aby ustrzec się przed ukąszeniami komarów, meszek i kleszczy, najlepiej stosować zarówno środki owadobójcze, jak i repelenty, rozpylane w ogrodzie oraz na skórę. Inne owady latające i biegające najłatwiej unieszkodliwić poprzez użycie preparatów owadobójczych w formie sprayu.

 

  • nowość
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl