DARMOWA DOSTAWA od 199zł do 30kg.
71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Krety i nornice

Krety i nornice to zwierzęta, które zazwyczaj powodują najwięcej problemów na naszych działkach i w ogrodach. Owadożerne krety nie stanowią zagrożenia dla roślin, jednak ich działalność jest szczególnie widoczna na trawnikach, które nierzadko upstrzone są kopcami. Inna sytuacja ma miejsce w przypadku nornic i karczowników. Gryzonie te są przeważnie roślinożerne, toteż większość nietrujących roślin w naszym ogrodzie może być zagrożona. 

Działalność nornic i karczowników może doprowadzić do zdziesiątkowania roślin cebulowych w naszym ogrodzie. O ile nornica zazwyczaj nie jest w stanie przegryźć koszyka, w którym wysadzana jest cebulka, o tyle karczownik nie ma z tym problemu. Poza stratami w obsadzie ogrodu, nornice i karczowniki zostawiają brzydkie dziury w ziemi.

Legendy i podania głoszą, że istnieje wiele metod naturalnych pozbywania się kretów, nornic i karczowników z ogrodu. Prawda jest taka, że jedyną skuteczną nieinwazyjną metodą jest złapanie zwierzęcia w pułapkę i uwolnienie go kilka kilometrów dalej. 

Do najskuteczniejszych metod walki z kretami i nornicami należą trutki, świece oraz preparaty odstraszające. Oczywiście najlepszy efekt uzyskamy stosując metody profesjonalne oraz naturalne jednocześnie.

BROS Sonic Solarny

BROS Sonic Solarny

producent: BROS
cena: 60,54 zł
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl