71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Mikoryza to symbiotyczna zależność, występująca pomiędzy roślinami wyższymi, a pewnymi gatunkami grzybów. Związki mikoryzowe zachodzą zazwyczaj w strefie korzeniowej i odnotowuje się je aż u 85% roślin naczyniowych.

Symbioza rośliny z grzybem jest korzystna dla obu stron. Grzyb czerpie od rośliny cukry pochodzące z procesu fotosyntezy, natomiast roślina pozyskuje od grzyba wodę, sole mineralne oraz wiele substancji regulatorowych.

Związki symbiotyczne pomiędzy roślinami i grzybami nie są przypadkowe. W naturze partnerzy symbiotyczni zazwyczaj bytują razem w środowisku, w ogrodzie jednak – nie zawsze. Dlatego właśnie warto wprowadzać do naszych ogrodów grzybnię gatunków symbiotycznych.

Szczepionki mikoryzowe to preparaty zawierające grzybnię mikoryzową specyficzną dla konkretnych grup roślin. Dzięki zastosowaniu szczepionek rośliny znacznie łatwiej aklimatyzują się w glebie i wyraźnie poprawia się ich kondycja.

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl