71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Komary i kleszcze

Komary są w stanie zepsuć nawet najlepiej przygotowaną imprezę w ogrodzie. Ich obecność w ogrodzie sprawia, że tracimy całą przyjemność z podziwiania efektów naszej ciężkiej pracy. Niestety styl życia komarów się nie zmieni, więc możemy godzić się na ciągłe kąsanie, bądź je zwalczać.

Przede wszystkim powinniśmy zabezpieczyć wszystkie zbiorniki wody stojącej, w których mogą namnażać się komary. W oczkach wodnych powinniśmy zamontować pompy wymuszające ciągły ruch wody oraz wpuścić ryby. Beczki z deszczówką powinniśmy bezwzględnie zasłaniać. Powinniśmy też dbać o to, aby naturalni wrogowie komarów - ptaki, dobrze czuły się w naszym ogrodzie.

Aktywne zwalczanie komarów można prowadzić na kilka sposobów. Po pierwsze można stosować środki opryskowe zwalczające larwalne i dorosłe stadia komarów. Dodatkowo warto również zaopatrzyć się w repelenty, którymi można spryskać powierzchnię roślin i stałych elementów ogrodu. Na koniec można także wyposażyć się w preparaty aplikowane bezpośrednio na skórę oraz spirale i świece odstraszające.

Obecność kleszczy w naszych ogrodach najłatwiej zaobserwować, jeśli mamy zwierzęta domowe - to one najczęściej przynoszą pasożyty do naszego domu. Na szczęście większość środków odstraszających komary jest skuteczna również względem kleszczy. Dodatkowo warto zaopatrzyć naszego pupila w specjalną obrożę.

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl