71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00
YARA YaraLiva Nitrabor Saletra wapniowa z borem 25 kg
  • Oszczędzasz 6.6%

YARA YaraLiva Nitrabor Saletra wapniowa z borem 25kg

od: YARA kod produktu: 2031710392176
Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 116,25 zł

Yara YaraLiva Nitrbor 25 KG

Saletra wapniowa z borem (0,3%)

Granulat otoczkowany do stosowania posypowego, dla upraw wrażliwych na brak boru 

Dla: jabłoń, buraki, kapusty, kalafior, brokuł oraz na glebach ubogich w bor.

126,92 zł
118,48 zł
118.48
ilość
availability
Produkt w magazynie
w magazynie
Zamówienia telefoniczne
Zamówienia telefoniczne
poniedziałek-piątek 8-16
+48 71 727 6220
Szczegóły

Yara YaraLiva NITRABOR 25 KG

Saletra wapniowa z borem (0,3%)

Opis:

Granulowane saletra wapniowa do stosowania posypowego z biodegradowalną otoczką. Granulat otoczkowany do stosowania posypowego, dla upraw wrażliwych na brak boru (jabłoń, buraki, kapusty, kalafior, brokuł) oraz na glebach ubogich w bor. Saletra wapniowa jest białym, granulowanym nawozem doskonale i szybko rozpuszczającym się w wodzie.  Ta unikalna kombinacja azotu azotanowego i w pełni rozpuszczalnego w wodzie wapnia, dzięki swym zaletom daje olbrzymie korzyści nieosiągalne przy stosowaniu innych nawozów. Właściwości LaraLiva Nitrabor powodują że jest jednym z najbardziej wartościowych produktów na współczesnym rynku nawozowym. 

Saletra wapniowa polowa (Tropicote, Nitrabor) Otoczkowany granulat o doskonałych właściowościach wysiewnych. 
Forma polowa znajduje szczególne zastosowanie do pogłównego nawożenia w uprawach rolniczych i ogrodniczych. 
Może być wysiewana ręcznie lub maszynowo oraz wykorzystywana w rowkowych systemach irygacyjnych.

Skład:

  • azot całkowity – 15,4% N (w tym: 14,1% N-NO3 i 1,3% N-NH4); 

  • wapń – 25,6% CaO; bor – 0,3% B

Zalety stosowania YaraLiva NITRABOR:

  • doskonałe źródło azotu, wapnia oraz boru (NitraBor™) w szybko przyswajalnych, saletrzanych formach;

  • biodegradowalna otoczka wpływająca na poprawę właściwości wysiewnych i równomierność dostępu składników dla roślin;

  • wpływ na wielkość plonu – szybko działająca forma azotu jest przyswajana zaraz po zastosowaniu;

  • wpływ na jakość plonu – wysoka zawartość natychmiast dostępnego wapnia poprawia wygląd, smak, jędrność, trwałość pozbiorczą kwiatów i właściwości przechowalnicze warzyw i owoców, zmniejsza ich podatność na choroby grzybowe oraz uszkodzenia podczas transportu;

  • pozytywny wpływ na strukturę gleby i poprawę jej właściwości powietrzno-wodnych oraz stabilizację odczynu.

Stosowanie:

YaraLiva NitraBor stosuje się pogłównie w dawkach jednorazowo nie wyższych niż 100 – 300 kg/ha, stosowanie zależy od zasobności gleby oraz spodziewanego plonu:

  • w uprawach sadowniczych: na początku wegetacji oraz w okresie kwitnienia i wzrostu owoców; 

  • w uprawach warzyw gruntowych od 2-3 tygodni po wysadzeniu rozsady lub wschodach (2-3 krotnie) co 2-3 tygodnie.

YaraLiva NitraBor w uprawach pod osłonami stosuje się w przypadku braku systemów umożliwiających podawanie nawozów łącznie z podlewaniem, przede wszystkim pogłównie, poprzez wysiew ręczny w dawkach jednorazowo nie wyższych niż 2–3 kg kg/100 m2 w okresach zapotrzebowania roślin na azot i wapń. YaraLiva NitraBor jest zalecany w przypadku gatunków wymagających dodatkowego nawożenia borem oraz w okresach zwiększonego zapotrzebowania na ten mikroelement (okres kwitnienia). W nawożeniu podstawowym posypowe saletry YaraLiva stosuje się tuż przed siewem/sadzeniem, głównie w przypadku kwaśnego odczynu i/lub niskiej zasobności podłoża w wapń, w dawce 3–5 kg/100 m2.

YaraLiva NitraBor jest dedykowany na lżejsze, przepuszczalne stanowiska, gdzie często spotykany jest niedobór boru (B) oraz dla upraw wymagających większych ilości tego mikroelementu.

 Opakowanie: 25 kg

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl