71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Luty w ogrodzie to wbrew pozorom bardzo intensywny miesiąc!

Luty w ogrodzie to wbrew pozorom bardzo intensywny miesiąc!

Luty jest miesiącem w którym rozpoczynamy pierwsze prace w naszym ogrodzie. Przygotowujemy podłoże pod przyszły sezon, a nawet wysiewamy wczesne nasiona, zaprawiając je odpowiednimi środkami. Warto przy tym zadbać o dobrą kondycję naszych starych oraz młodych roślin, aby w ciągu roku czerpać z nich owocne plony.

Proplant 722SL

Dla młodych roślin, po przepikowaniu rozsady i jej przyjęciu, warto zastosować preparaty grzybobójcze oraz stymulujące wzrost, takie jak Previcur Energy 840SL lub Proplant 722SL. Pomogą one zabezpieczyć prawidłowy rozwój młodych warzyw i owoców w trakcie sezonu oraz wesprą ich system odpornościowy.

Aby zabezpieczyć nasze drzewa oraz krzewy owocowe przed dzikimi zwierzętami stosujmy preparaty odstraszające dzikie zwierzęta, nie możemy również zapominać o ich bieleniu z racji dużych wahań temperatur. Do tego celu przydatne będzie wapno do bielenia. Jest to konieczny zabieg, ponieważ w ciągu dnia silne słońce nagrzewa drzewo, które może zostać nagle zmrożone w wyniku wieczornego spadku temperatury.

Miedzian 50WP sklep internetowyAby prace w naszym ogrodzie były źródłem przyjemności, warto zaopatrzyć się w nowe narzędzia ogrodnicze lub wymienić zużyte elementy w używanych przez nas sekatorach. Wykonując zabiegi polegające na usuwaniu gałęzi warto po nich zastosować preparaty miedziowe Miedzian 50WP lub 350SL, dla jabłoni i gruszy oraz Syllit 65WP dla brzoskwini. Stosując te preparaty pokrywamy nimi starannie całą roślinę, a przed rozpoczęciem prac musimy sprawdzić także temperaturę powietrza, która musi wynosić co najmniej 6°C. Dodatkowo polecamy maść Funaben, która zabezpieczy nasze drzewa przed parchem i rakiem bakteryjnym. Wykonując prace w ogrodzie dokładnie obserwujmy otaczające nas krzewy oraz drzewa, a te z nich, które wymagają naszej interwencji możemy oznaczyć lepem do drzew.

Chcąc posiadać warzywa na wczesny zbiór, już w lutym musimy przygotować ich wysiew na rozsadę, w czym pomogą nam z pewnością wielodoniczki. Jeśli miesiąc jest wystarczająco ciepły możemy rozpocząć wysiew wczesnych odmian pod osłonami, szczególnie sałaty oraz rzodkiewki. Pomogą nam w tym tunele foliowe oraz agrowłókniny wiosenne, jeśli mamy zamiar przeprowadzać wysiew w gruncie. Kupując nasiona pamiętajmy o terminach ich siewu oraz miejscu, jakie musimy zarezerwować dla każdej grządki.

Przygotowując do sezonu nasz ogród nie zapominajmy także o roślinach doniczkowych, które posiadamy w swoich mieszkaniach. Warto je wzmocnić nawozem do roślin doniczkowych. Musimy zadbać aby były one regularnie zraszane, ponieważ powietrze w mieszkaniu często jest suche i gorące. Jeśli zauważymy na naszych roślinach domowych niepokojące zmiany grzybicze, zastosujmy preparat BAYMAT. Do zwalczania uciążliwych muszek w kwiatach posłużą nam lepy do doniczek. Przy zabiegach pielęgnacyjnych polegających na sezonowym przycinaniu wyrośniętych roślin dopilnujmy, aby nasz sekator był czysty oraz bardzo ostry i nie kaleczył niepotrzebnie pędów. Zabiegi te stymulują rozrost w górę, a także wspomagają krzewienie.

Nasiona kwiatów sklep internetowy

Hiacynty, krokusy czy tulipany to rośliny cebulowe, które stanowią piękną oprawę wielu ogrodów. Przygotowując się na nadejście wiosny możemy zacząć ich pędzenie, początkowo przechadzając je przez około 8 tygodni w zimnym pomieszczeniu lub lodówce. Po tym czasie nasze cebulki powinny puścić pąki kwiatowe. Dalszą część procesu możemy przeprowadzić w podłożu kwiatowym, lub po prostu w wodzie.

Bezśnieżna zima powoduje, że nie możemy zapomnieć o regularnym nawadnianiu roślin zimozielonych i dostarczaniu im niezbędnych mikroskładników obecnych w odżywkach i nawozach. Miesiąc luty jest ostatnim dzwonkiem do rozpoczęcia rozsady roślin jednorocznych, szczególnie kwiatów, które charakteryzują się długim czasem wegetacji (np. Aksamitka, Aster, Gazania). Do właściwego przygotowania rozsady niezbędny będzie odpowiedni pikownik, oraz ziemia do siewu lub rozsady.

Odpowiednie zaplanowanie naszych działań w lutym pozwoli nam cieszyć się pięknym oraz zdrowym ogrodem przez cały sezon, a z pewnością pomogą w tym porady z naszego artykułu. Wszystkie polecane w artykule produkty dostępne są w ogrodniczym sklepie internetowym e-hortico.pl.

Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl