663 877 773
pn-pt od 8.00 do 16.00

Wysiew nasiona trawy w 6C? Czy to możliwe?

Wysiew nasiona trawy w 6C? Czy to możliwe?

Na sukces w wiosennych siewach i podsiewach nasion trawy ma wpływ wiele czynników. W głównej mierze jako decydujący czynnik określa się pogodę, a w zasadzie wilgotność gleby i temperaturę. Nie można także zapomnieć o prawidłowej agrotechnice, odpowiednim przygotowaniu gleby, technologi, czy chociażby sposobie, w jaki umieszczamy nasiona w glebie! Niemniej jednak wilgotność gleby i temperatura mają bardzo duże znaczenie i pod żadnym pozorem nie można ignorować tych dwóch czynników. Gleba zazwyczaj jest najbardziej wilgotna bardzo wczesną wiosnę, tuż po wiosennych roztopach, ale niestety w tym samym czasie panują dosyć niskie temperatury powietrza, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają kiełkowanie większości mieszanek traw. Producent wysokiej jakości nasion trawy, holenderska firma Barenbrug podjął się wyzwania sprostania oczekiwaniom Klientów i stworzył innowacyjne mieszanki, które wykiełkują już w 6°C i maksymalnie wykorzystają dostępną wilgotność gleby!

Innowacyjne mieszanki trawy Barenbrug

Efektem wieloletnich prac specjalistów Barenbrug jest innowacyjna mieszanka życic, które zaczynają kiełkować już przy 6°C. To kamień milowy jeżeli chodzi o uprawę traw z przeznaczeniem na paszę. Mieszanka pozwala na wykonanie siewu lub podsiewu w optymalnym pod kątem wilgotności gleby czasie. Młode siewki, dzięki wczesnemu kiełkowaniu wytwarzają głębszy system korzeniowy, co przekłada się na lepszy wzrost trawy w okresie niedoborów wody. Oprócz tego, wcześniejsze kiełkowanie, to oczywiście wcześniejsze zbiory, co przy odpowiednich warunkach pogodowych, pozwoli na uzyskanie jednego pokosu więcej! Do wykonania podsiewu w niższej temperaturze, zaleca się wykorzystanie mieszanek BG-1 Milkway Sprint oraz BG-2 Milkway Tetra zawierających w swoim składzie odmiany kiełkujące już przy 6°C. Dodatkowo podsiew powinien być przeprowadzony wcześnie, zanim obecna w użytku trawa rozpocznie normalny wzrost wegetacyjny. Dzięki temu będzie ona mniej konkurencyjna dla wschodzących siewek, podsiane rośliny będą wciąż miały dobry dostęp do światła, wilgoci oraz składników odżywczych.

Szczególnie ważną cechą mieszanek Barenbrug BG-1 Milkway Sprint i BG-2 Milkway Tetra, z punktu widzenia gospodarstw dotkniętych w poprzednim roku suszą powodującą brak pasz objętościowych, gdzie jak najwcześniej potrzebne są zbiory masy zielonej do zakiszenia, jest możliwość uzyskanie rekordowych plonów zielonki w krótkim okresie czasu. Wcześniejszy siew, a w rezultacie wcześniejsze zbiory mogące decydować o efektywności ekonomicznej pracy, możliwe są dzięki temu, że mieszanki te zaczynają kiełkować już w 6°C. Stosowanie najlepszej jakości mieszanek nasion traw pozawala uzyskiwać najlepsze plony bez względu na niekorzystne warunki pogodowe!.

Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl