71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Maister Power 42,5 OD 1L

od: BAYER kod produktu: 5908229369838
  • wygodny i łatwy w użytkowaniu
  • wysoka skuteczność w zwalczaniu chwastów dwuliściennych i jednoliściennych
  • do chwastów dwuliściennych i jednoliściennych (perz właściwy) w Kukurydzy
UWAGA - produkt profesjonalny - wymaga zezwolenia Kupujący oświadcza, że jest pełnoletni i posiada przeszkolenie w zakresie stosowania profesjonalnych środków ochrony roślin oraz spełnia warunki określone w art. 28 ust.3 pkt.5. Ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r.
264,60 zł 264.60
ilość
availability
Ostatnie sztuki w magazynie, zamów teraz!
ostatnie sztuki, zamów teraz
Zamówienia telefoniczne
Zamówienia telefoniczne
poniedziałek-piątek 8-16
+48 71 727 6220
Szczegóły

Maister Power 42,5 OD 1L

Maister Power 42,5 OD to zaawansowany selektywny środek chwastobójczy, który został stworzony specjalnie do nalistnego zwalczania chwastów w uprawie kukurydzy. Preparat uzyskuje dobre wyniki przy na likwidacji jednoliściennych i dwuliściennych chwastów, w tym perzu właściwego.

Działanie:

Preparat Maister Power  42,5 OD zawiera substancje czynne, które działają jako inhibitory enzymów odpowiedzialnych za syntezę aminokwasów w chwastach. To zakłócenie procesu produkcji białek w roślinie chwastów prowadzi do zahamowania jej wzrostu, powoduje chlorozę i skręcanie liści. W efekcie rośliny chwastów karłowacieją i giną w ciągu około 14 dni od momentu aplikacji preparatu.

Preparat Maister Power 42,5 OD działa najbardziej efektywnie na młode rośliny chwastów, zwłaszcza w fazie 2-4 liści. Dla uzyskania najlepszych wyników zaleca się stosowanie go w tym okresie rozwoju chwastów.

 

Zawartość substancji czynnych:

foramsulfuron (substancja z grupy pochodnych sulfonylomocznika) - 31,5 g/l (3,21%)
jodosulfuron metylosodowy (substancja z grupy pochodnych sulfonylomocznika) - 1 g/l (0,10%)
tienkarbazon metylu (substancja z grupy triazolinonów) - 10 g/l (1,02%)

Dodatkowe substancje:  Cyprosulfoamid, Eter poliglikolu, Dokuzan sodowy

Chwasty wrażliwe:

blekot pospolity, bodziszek drobny, chwastnica jednostronna, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, iglica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, kurzyślad polny, maruna bezwonna, ostrożeń polny, perz właściwy, poziewnik szorstki, przytulia czepna, psianka czarna, rdestówka powojowata (rdest powojowaty), rdest ptasi, rumian polny, samosiewy rzepaku (kiełkujące z nasion), szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, włośnice

Chwasty średnio odporne:

Przetacznik perski

Stosowanie środka:

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
Nie można stosować na przesuszoną glebę, najlepiej zastosować w czasie masowych wzrostów siewek (nie później niż do fazy 6 liści kukurydzy).

 

Kukurydza

  1. a) Zastosowanie jednorazowe:

Termin stosowania: Środek stosować po wschodach kukurydzy, od fazy 4 do fazy 6 liści roślin kukurydzy (BBCH 14-16) (o terminie zabiegu decyduje faza rozwojowa obecnych na polu gatunków chwastów).

Zalecana dawka do jednorazowego stosowania: 1,25 – 1,5 l/ha.

Wyższą dawkę należy stosować w warunkach silnej presji ze strony chwastów oraz w przypadku konieczności zwalczania perzu właściwego i jasnoty purpurowej. W przypadku zwalczania chwastnicy jednostronnej zabieg najlepiej wykonać od fazy 2 liści do początku fazy krzewienia.

W przypadku zwalczania perzu właściwego zabieg najlepiej wykonać w fazie intensywnego wzrostu (przy wysokości perzu właściwego ok. 15-20 cm), ale nie później niż do fazy 6 liści właściwych kukurydzy.

Perz właściwy kiełkujący z gleby i pojawiający się po wykonaniu zabiegu nie jest zwalczany.

 

  1. b) Dawki dzielone:

W przypadku silnej presji ze strony chwastów lub w przypadkach, gdy warunki termiczne mogą potęgować ryzyko ewentualnych uszkodzeń roślin kukurydzy zaleca się stosowanie dawek dzielonych. Odstęp pomiędzy zabiegami: 7 – 10 dni

Pierwszy zabieg:

 Termin stosowania: środek należy zastosować w fazie 2-3 liści kukurydzy (BBCH 12-13)

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 l/ha.

Drugi zabieg:

 Termin stosowania: środek należy zastosować maksymalnie do końca fazy 8 liścia właściwego (BBCH < 18).

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 l/ha.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.

 

Opakowanie:  1,0 l

Okres ważności:  2 lata


Rzeczywisty wygląd towaru może różnić się od tego, który widnieje na zdjęciach.

Opinie klientów (0)
Twoja ocena: 0
Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl