71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Hortistim AminoRadix Nawóz do ukorzeniania 5l

od: HORTICO kod produktu: 2211201227860
 • Nawóz organiczno-mineralny
 • Stymulator wzrostu
 • Do stosowania dokorzeniowego
153,51 zł 153.51
ilość
availability
Ostatnie sztuki w magazynie, zamów teraz!
ostatnie sztuki, zamów teraz
Zamówienia telefoniczne
Zamówienia telefoniczne
poniedziałek-piątek 8-16
+48 71 727 6220
Szczegóły

Hortistim aminoRadix – nawóz do ukorzeniania

Nawóz organiczno-mineralny stosowany do ukorzeniania, wspomagania i stymulacji systemu korzeniowego oraz jego regeneracji. Zawiera w sobie podstawowe składniki  pokarmowe (azot, fosfor potas), oraz L-α (lewoskrętne) aminokwasy pozyskiwane dzięki technologii hydrolizy enzymatycznej, która umożliwia  zachowanie w pełni ich biologicznej aktywności.

Nawożenie roślin aminokwasami 

Nawożenie roślin aminokwasami uwalnia ich energia i ma wpływ na przyśpieszenie metabolizmu i wegetacji. Silnie działa na intensywność fotosyntezy wigor, kwitnienie, wegetację i regenerację. Wolne aminokwasy biorą udział w rozwoju silnego systemu korzeniowego a także stymulują do efektywniejszego transportu i zwiększonego pobierania składników pokarmowych z podłoża. Biostymulator przyspiesza procesy ukorzeniania. Hortistim AminoRadix  można stosować od razu po wysadzeniu rozsady przy pierwszym podlewaniem.

Nawóz do ukorzeniania - gdzie stosować

HORTISTIM AminoRadix zalecany jest przede wszystkim do stosowania pod osłonami  (uprawa na wełnie mineralnej) oraz dla uprawach gruntowych:

 • warzyw (pomidory, ogórki, papryka, kapusta, sałata itp.)
 • roślin jagodowych (truskawka, malina, borówka itp.)
 • roślin sadowniczych
 • roślin ozdobnych oraz wszelkiego rodzaju rozsad
 • do regularnego stosowania.

Nawóz Hortistim AminoRadix polecamy również w przypadku problemy wynikającego z zalania maty, w konsekwencji prowadzącym do gnicia korzenia. W takiej sytuacji możemy uratować rośliny robiąc oprysku na liściach, dzięki czemu uruchomimy procesy fotosyntezy i pobieranie wody przez rośliny. Następnie należy zastosować Hortistim AminoRadix dokorzenowo, dzięki czemu pobudzimy korzenie do pobierania wody i nawozu z przelanej maty.

HORTISTIM AminoRadix przyspiesza ukorzenianie roślin, dzięki czemu używany jest przez producentów roślin ozdobnych do ukorzeniania sadzonek. W czasie przeprowadzonych prób potwierdzono , że najszybciej udało się ukorzenić rośliny ozdobne stosując stymulator wraz z nawozem:

 1. Namaczanie – 2 godziny przed wysadzeniem w mieszaninie: 60 ml HORTISTIM AminoRadix i 30g nawozu o składzie (NPK) 12-30-12 np. Universol żółty – na 10 l wody.
 2. Po namaczaniu – zanurzyć w preparacie ukorzeniającym np. Chryzotek beżowy 0,4%
 3. Multiplaty – umieszczamy sadzonkę w torfie na głębokość 1-2 cm.
 4. Oprysk – stosujemy oprysk jeden raz dziennie przez cały okres produkcji rozsady mieszaniną 60 ml HORTISTIM AminoRadix z dodatkiem 30g nawozu – na 10 l wody.

ZASTOSOWANIE

SKŁAD:

 • Wolne aminokwasy (DAA) – (70g/l) >6,0% (m/m)
 • Aminowkasy ogółem (TAA) - >7,0% (m/m)
 • Azot całkowity (N) – 3% (m/m)
 • Fosfor (P2Os) – 1% (m/m)
 • Potas (K2O) 0,05% (m/m)
 • Substancja organiczna w suchej masie – 70% (m/m)
 • Sucha masa – 20% (m/m)
 • Postać płynna, roztwór.

Zawiera 18 aminokwasów: histydyna, seryna, arginina, glicyna, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, treonina, alanina, prolina, cysteina, lizyna, tyrozyna, metionina, walina, izoleucyna, leucyna, fenyloalanina, tryptofan.

OPAKOWANIE: 5L


Rzeczywisty wygląd towaru może różnić się od tego, który widnieje na zdjęciach.

Opinie klientów (0)
Twoja ocena: 0
Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl