663 877 773
pn-pt od 8.00 do 16.00

GRANUM Żyto ozime paszowe 1kg

producent: GRANUM
kod produktu: 5903116993417
Oceń produkt: 0
Chwilowy brak w magazynie
Sprawdź czas dostawy dzwoniąc pod numer +48 663 877 773 lub pisząc na adres sklep@hortico.pl
Sprawdź czas dostawy dzwoniąc pod numer +48 663 877 773 lub pisząc na adres sklep@hortico.pl
zapytaj o dostępność
Kosz dostawy: od 10.49 zł
Cena brutto: 3,70 zł / szt. 3.70
ilość szt.
Opis

GRANUM Żyto ozime paszowe 1kg

Nasiona o szerokim zastosowaniu jako pasza dla zwierząt lub jako poplon, użyźniający glebę.Poplony to inaczej nasiona na nawóz zielony. Nawozy zielone są najtańszym sposobem nawożenia działki. Jeżeli rośliny są dobrze wyrośnięte wnoszą do gleby więcej substancji organicznych niż obornik w dawce 30 kg na 10 m2. Wprowadzają do gleby substancje organiczne i poprawiają jej strukturę. Można stosować zarówno rośliny motylkowe (np. łubin) wzbogacające glebę w azot jak i inne rośliny dające dużo zielonej masy (np. żyto, owies itp.)

Żyto ozime należy do międzyplonu ozimego, który zasiewany jest w końcu lata lub jesienią i zbierany wiosną w następnym roku na zielonkę głównie dla bydła. Po jego zbiorze w warunkach optymalnych następuje uprawa plonu wtórego.

Międzyplony ozime są źródłem zielonki i dają możliwość wypasu bydła wcześnie, zanim rośliny motylkowate wieloletnie i trawy osiągną przydatność do zbioru. Częściej są jednak koszone niż wypasane zwierzętami. Żyto w międzyplonie ozimym osiąga dojrzałość pastwiskową przy wysokości łanu 20 cm, natomiast na użytkowanie kośne nadaje się po ukazaniu się na źdźble drugiego kolanka aż do fazy początku kłoszenia. Z wykłoszonego żyta sporządza się kiszonkę.

Opakowanie:
1kg

Opinie o produkcie (0)
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl