663 877 773
pn-pt od 8.00 do 16.00

Fructus Nawóz p. brązowieniu igieł 1kg

producent: FOSFAN
kod produktu: 5906074143023
Ocena klientów: 4
Produkt w magazynie
Twoje zamówienie wyślemy w 24 godziny w magazynie
Kosz dostawy: od 10.49 zł
Cena brutto: 9,45 zł / szt. 9.45
ilość szt.
lub zamów telefonicznie
+48 663 877 773
poniedziałek-piątek 8-16
Opis

PRZEZNACZENIE I WŁAŚCIWOŚCI 

Nawóz mineralny, w formie krystalicznej z dużą zawartością łatwo przyswajalnego magnezu, przeznaczony do pielęgnacji drzew i krzewów iglastych oraz dużej grupy drzew, krzewów i krzewinek ozdobnych. Nawóz zapewnia piękne, soczyste, pełne kolorów wybarwienie igieł oraz skutecznie zapobiega ich brązowieniu. Doskonale nadaje się do stosowania pod takie grupy roślin jak: świerki, sosny, jodły, tuje (żywotniki), jałowce, daglezje, cisy, cyprysiki, modrzewie, wrzosy, wrzośce oraz  rododendrony (różaneczniki), azalie.  


ZASADY STOSOWANIA I DAWKI NAWOZU
 

Nawóz można stosować doglebowo oraz w formie oprysku. 
Stosując nawóz doglebowo należy rozsiać go równomiernie w promieniu nieco przekraczającym obrys korony drzewa lub krzewu. Po wykonaniu zabiegu nawożoną powierzchnię należy podlać odpowiednią ilością wody. Dawka nawozu uzależniona jest od wieku i wielkości rośliny: 
Wielkość drzewa lub krzewu Zalecana dawka
do 1m 15-30g/m2
od 1 do 2m 50g/m2
od 2 do 5m 100g/m2
powyżej 5m 150g/m2

 

Nawóz może być  stosowany również interwencyjnie w formie oprysku zaleca się  w takim przypadku stosować 2-3% roztwór nawozu (20-30g nawozu na 1 litr wody) w dawce ok. 100 ml cieczy roboczej na 1m2 powierzchni. 
W sytuacji silnego niedoboru magnezu zabieg (zarówno nawożenie doglebowe, jak i oprysk) można powtórzyć dwa lub trzy razy w okresie wegetacji, w odstępach dwu lub trzytygodniowych. 


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I PRZECHOWYWANIE 

Nawóz może być produktem szkodliwym w przypadku połknięcia. W razie wypadku należy pilnie skontaktować się z lekarzem. W przypadku dostania się nawozu do oczu przemyć dużą ilością czystej wody. Przy długotrwałych pracach manualnych z nawozem należy używać rękawic ochronnych, a w przypadku pylenia, stosować środki ochronne dróg oddechowych i oczu. Chronić przed dziećmi. 
Przechowywać w suchym miejscu. Chronić przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych (promieniowanie słoneczne, opady).  


Masa netto 1 kg - opakowanie wystarcza na ok. 50 m
2

NAWÓZ WE
Typ : siarczan magnezu


SKŁAD NAWOZU


Makroskładniki:
Tlenek magnezu (MgO): 15% rozpuszczalny w wodzie
Trójtlenek siarki (SO3): 28% rozpuszczalny w wodzie


Opinie o produkcie (0)
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl