663 877 773
pn-pt od 8.00 do 16.00

Fructus Iglak przeciw brązowieniu igieł 2,5kg

producent: FOSFAN
kod produktu: 5906074140794
Oceń produkt: 0
Produkt w magazynie
Twoje zamówienie wyślemy w 24 godziny w magazynie
Kosz dostawy: od 9.99 zł
Cena brutto: 11,20 zł / szt. 11.20
ilość szt.
lub zamów telefonicznie
+48 663 877 773
poniedziałek-piątek 8-16
Opis

Fructus Przeciwko Brązowieniu Igieł – nawóz granulowany

Nawóz WE

Typ: Siarczan magnezu (Mg S) (15:28)

 

SKŁADNIKI NAWOZOWE

  • Magnez (MgO) – 15%
  • Siarka(SO3) – 28%

 

PRZEZNACZENIE I WŁAŚCIWOŚCI   

Częstą przyczyną chorób, a w konsekwencji zamierania drzew i krzewów iglastych, jest stan niewłaściwego ich odżywienia składnikami mineralnymi, w tym brak magnezu. Fructus Przeciwko Brązowieniu Igieł jest nawozem mineralnym z zawartością łatwo przyswajalnych składników pokarmowych, w szczególności magnezu, który jest niezbędnym składnikiem chlorofilu. Odżywianie roślin możliwe jest dzięki procesowi fotosyntezy,  w którym chlorofil odgrywa zasadniczą rolę i bierze aktywny udział. Ponadto chlorofil, jako zielony barwnik wpływa na estetykę uprawianych roślin, co ma szczególne znaczenie w przypadku roślin iglastych. Przyswajalność magnezu z gleby zmniejsza się znacznie w glebie suchej, dlatego objawy niedoboru, w postaci zmiany koloru igieł od jasnozielonego po żółty do brunatnego, są najbardziej widoczne w okresach suszy. Objawom tym można zapobiec poprzez dostarczenie roślinom magnezu, zarówno w drodze nawożenia doglebowego, jak również dokarmiania dolistnego.

Fructus Przeciwko Brązowieniu Igieł jest nowoczesnym nawozem mineralnym z dużą zawartością łatwo przyswajalnego magnezu, rekomendowanym  do nawożenia większości

  • drzew i krzewów iglastych oraz dużej grupy drzew, krzewów i krzewinek ozdobnych.

Nawóz ten polecany jest w szczególności pod następujące grupy roślin:

  • świerki, sosny, jodły, tuje (żywotniki), jałowce, daglezje, cisy, cyprysiki, modrzewie, rododendrony (różaneczniki), wrzosy oraz wrzośce.

W celu zapewnienia prawidłowego odżywienia roślin zaleca się stosowanie innych nawozów marki Fructus, które dostarczą roślinom niezbędnych makro i mikroskładników. Do nawożenia roślin iglastych szczególnie wskazane jest zastosowanie takich nawozów jak: Fructus Iglak oraz Fructus Iglak Jesienny.

 

ZASADY STOSOWANIA ORAZ DAWKI NAWOZU

Fructus Przeciwko Brązowieniu Igieł można stosować przez cały okres wegetacji roślin, a więc od wiosny do jesieni, zarówno przed sadzeniem roślin, jak i pogłównie. W przypadku stosowania nawozu przed sadzeniem, zaleca się dawkę nawozu wynoszącą  25-30 g/m2 wymieszać z glebą lub podłożem na głębokość 10-20 cm.

Stosując nawóz pogłównie należy rozsiewać go równomiernie pod koronami drzew lub krzewów. Zalecana dawka jednorazowa wynosi 15-30  g/m2, tj. około 1-2 łyżki stołowe. Po wykonaniu zabiegu należy nawożoną powierzchnię podlać odpowiednią ilością wody. W przypadku silnego niedoboru magnezu, zabieg ten należy powtórzyć dwa lub trzy razy w okresie wegetacji, w odstępach minimum trzytygodniowych.

Fructus Przeciwko Brązowieniu Igieł może być również stosowany interwencyjnie w formie oprysków dolistnych. W takim wypadku zaleca się stosować 2-3% roztwór nawozu (20-30 g nawozu na 1 litr wody) w dawce około 100 ml cieczy roboczej na 1m2 powierzchni uprawnej.  W przypadku silnego niedoboru magnezu, zabieg podobnie jak w przypadku stosowania posypowego można powtórzyć dwa lub trzy razy w okresie wegetacji, w odstępach minimum dwu lub trzytygodniowych.

 

TERMIN STOSOWANIA: marzec - październik

 

OPAKOWANIE: 2,5kg

Opinie o produkcie (0)
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl