DARMOWA DOSTAWA od 199zł do 30kg.
71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Dolomit CM 10kg mineralny nawóz wapniowo-magnezowy

od: DOLPOL kod produktu: 5905668961029

Wapno magnezowe, nawóz mineralny Dolomit CM 10kg doskonale nadający się do odkwaszania gleby. Nawóz dolomit znajduje swoje szerokie zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie.

Prekursor materiałów wybuchowych podlegający regulacjom. Nabycie, wprowadzanie, posiadanie lub stosowanie tego prekursora podlega obowiązkom zgłaszania określonym w art. 9 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2-19/1148 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie wprowadzenia do obrotu i stosowania prekursorów materiałów wybuchowych.
5,44 zł 5.44
ilość
availability
Produkt w magazynie
w magazynie
Zamówienia telefoniczne
Zamówienia telefoniczne
poniedziałek-piątek 8-16
+48 71 727 6220
Szczegóły

Dolomit CM, nazywany inaczej wapnem magnezowym, to nawóz mineralny, który powstaje poprzez zmielenie dolomitu surowego do uziarnienia 0-2 mm. Posiada bardzo korzystne właściwości chemiczne.

Składniki użyteczne rolniczo (w przeliczeniu na tlenki wapnia i magnezu (CaO+MgO)):

  • tlenek magnezu (MgO): 15%-20%
  • tlenek wapnia (CaO) ok. 30%
  • Suma: 45%-50%

Jakie zastosowanie ma nawóz Dolomit CM?

Wapno nawozowe Dolomit stosowane jest szeroko w ogrodnictwie i rolnictwie jako nawóz do odkwaszania gleby, który poprawia jednocześnie jej chemiczną i fizyczną strukturę oraz cechy jakościowe roślin. Oddziaływuje pozytywnie na zdrowotność produktów roślinnych, które przeznaczone są dla człowieka i zwierząt. To bogate źródło wapnia i magnezu.

Mikroelementy, które są wprowadzane do gleby przez Dolomit CM wpływają na wytwarzanie barwników i enzymów i regulowanie procesu asymilacji, które są bardzo ważnymi funkcjami w roślinie. Oprócz tego Dolomit CM zwiększa odporność roślin na wymarzanie, przechodzi do roztworu glebowego, a dzięki łatwemu przyswajaniu znacząco zwiększa plony.

Kiedy stosować Dolomit CM?

Dolomit CM może być stosowany w różnych porach roku:

  • wiosną/jesienią przed orką
  • zimą na zamarzniętą glebę
  • wczesną wiosną pod uprawy przedsiewne
  • jesienią na użytki zielone

Opakowanie - 10 kg
Dostępne również: 5 kg

Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl