71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

CDN Kora 80l mielona 0-20 sort drobna

producent: CDN
kod produktu: 5906749114037
Ocena klientów: 3.29412

Kora mielona drobna 0 - 20  

- Producent CDN

- Opakowania 80 L 

- walory ozdobne oraz chroni glebę

 

Produkt w magazynie
Twoje zamówienie wyślemy w 24 godziny w magazynie
Cena brutto: 22,45 zł / szt. 22.45
ilość szt.
lub zamów telefonicznie
+48 71 727 6220
poniedziałek-piątek 8-16
Opis

CDN Kora mielona drobna

0-20mm

OPIS:


Kora pochodzi z drzew iglastych jest przekom - postowana, dzięki temu nie posiada szkodliwych dla roślin garbników. Kora mielona przeznaczona jest głównie do przygotowania mieszanek i podłoży. Frakcja 0-20 doskonała jest w szczególności do ściółkowania roślin gęsto posadzonych, okrywowych oraz niezabezpieczonych matą ściółkującą, dzięki temu dodatkowo wpływa na poprawę właściwości fizycznochemicznych gleby.

Warstwa kory od 5 do 10 cm utrzymuje wilgoć oraz zabezpiecza teren przed nadmiernym porastaniem chwastów, zimą dodatkowo chroni przed przemarzaniem roślin.

ZASTOSOWANIE:

Kompostowana kora mielona jest doskonałym oraz naturalnym materiałem do ściółkowania roślin. Stosowanie kory ma walory nie tylko ozdobne ale także chroni glebę. Dzięki korze rabaty, zwłaszcza te nowo założone, wyglądają estetycznie. Jednak zalety ściółki z kory są dużo większe.

  • Pochodzi z drzew iglastych i jest kompostowana przez cały rok. 

  • Przeznaczona jest do dekoracji ogrodu: podsypywanie wokół drzew i krzewów. 

  • Utrzymuje wilgoć w glebie. 

  • Najlepiej spełnia swoją funkcję przy posypaniu warstwy od 5-10 cm. 

ZALETY STOSOWANIA KORY KOMPOSTOWANEJ: 

Kompostowanie kory zapewnia, że jest ona bezpieczna dla roślin, nie zawiera garbników, które mogą być obecne w korze świeżej. Dzięki organicznej ściółce z kory, chronimy glebę przed wysychaniem, nadmiernym nagrzewaniem się, wiatrem, wahaniami temperatury. Ściółka z kory sprawia, że gleba żyje, stopniowo poprawia się jej struktura, a co za tym idzie także jej żyzność.

Nie zapominajmy też, że ściółka oszczędza nam wiele pracy - w dużym stopniu zapobiega masowemu wyrastaniu chwastów. Za ściółkowanie korą będą nam szczególnie wdzięczne rośliny kwasolubne np. różaneczniki, azalie, borówki, wrzosy.

Aby ściółka z kory dobrze spełniała swoją rolę, jej warstwa nie może być zbyt gruba. 5-10 cm w zupełności wystarczy. Grubsza warstwa uniemożliwi dostęp tlenu do gleby, może doprowadzić do zbytniej wilgotności po długotrwałych opadach, czy nawet stać się siedliskiem występowania szkodników, takich jak ślimaki czy gryzonie.

Podobnie jak kora mielona, pochodzi z drzew iglastych i jest kompostowana przez cały rok. 
Przeznaczona jest do dekoracji ogrodu: podsypywanie wokół drzew i krzewów. 
Utrzymuje wilgoć w glebie. 
Najlepiej spełnia swoją funkcję przy posypaniu warstwy od 5-10 cm. 

OPAKOWANIE: 80 litrów

Opinie o produkcie (0)
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl