71 727 62 2071 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

CDN Kora 80l mielona 0-20 sort drobna

od: CDN kod produktu: 5906749114037

Kora mielona drobna 0 - 20  

- Producent CDN

- Opakowania 80 L 

- walory ozdobne oraz chroni glebę

 

20,76 zł 20.76
ilość
availability
Produkt w magazynie
w magazynie
Zamówienia telefoniczne
Zamówienia telefoniczne
poniedziałek-piątek 8-16
+48 71 727 6220
Szczegóły

CDN Kora mielona drobna

0-20mm

OPIS:


Kora pochodzi z drzew iglastych jest przekom - postowana, dzięki temu nie posiada szkodliwych dla roślin garbników. Kora mielona przeznaczona jest głównie do przygotowania mieszanek i podłoży. Frakcja 0-20 doskonała jest w szczególności do ściółkowania roślin gęsto posadzonych, okrywowych oraz niezabezpieczonych matą ściółkującą, dzięki temu dodatkowo wpływa na poprawę właściwości fizycznochemicznych gleby.

Warstwa kory od 5 do 10 cm utrzymuje wilgoć oraz zabezpiecza teren przed nadmiernym porastaniem chwastów, zimą dodatkowo chroni przed przemarzaniem roślin.

ZASTOSOWANIE:

Kompostowana kora mielona jest doskonałym oraz naturalnym materiałem do ściółkowania roślin. Stosowanie kory ma walory nie tylko ozdobne ale także chroni glebę. Dzięki korze rabaty, zwłaszcza te nowo założone, wyglądają estetycznie. Jednak zalety ściółki z kory są dużo większe.

  • Pochodzi z drzew iglastych i jest kompostowana przez cały rok. 

  • Przeznaczona jest do dekoracji ogrodu: podsypywanie wokół drzew i krzewów. 

  • Utrzymuje wilgoć w glebie. 

  • Najlepiej spełnia swoją funkcję przy posypaniu warstwy od 5-10 cm. 

ZALETY STOSOWANIA KORY KOMPOSTOWANEJ: 

Kompostowanie kory zapewnia, że jest ona bezpieczna dla roślin, nie zawiera garbników, które mogą być obecne w korze świeżej. Dzięki organicznej ściółce z kory, chronimy glebę przed wysychaniem, nadmiernym nagrzewaniem się, wiatrem, wahaniami temperatury. Ściółka z kory sprawia, że gleba żyje, stopniowo poprawia się jej struktura, a co za tym idzie także jej żyzność.

Nie zapominajmy też, że ściółka oszczędza nam wiele pracy - w dużym stopniu zapobiega masowemu wyrastaniu chwastów. Za ściółkowanie korą będą nam szczególnie wdzięczne rośliny kwasolubne np. różaneczniki, azalie, borówki, wrzosy.

Aby ściółka z kory dobrze spełniała swoją rolę, jej warstwa nie może być zbyt gruba. 5-10 cm w zupełności wystarczy. Grubsza warstwa uniemożliwi dostęp tlenu do gleby, może doprowadzić do zbytniej wilgotności po długotrwałych opadach, czy nawet stać się siedliskiem występowania szkodników, takich jak ślimaki czy gryzonie.

Podobnie jak kora mielona, pochodzi z drzew iglastych i jest kompostowana przez cały rok. 
Przeznaczona jest do dekoracji ogrodu: podsypywanie wokół drzew i krzewów. 
Utrzymuje wilgoć w glebie. 
Najlepiej spełnia swoją funkcję przy posypaniu warstwy od 5-10 cm. 

OPAKOWANIE: 80 litrów


Rzeczywisty wygląd towaru może różnić się od tego, który widnieje na zdjęciach.

Opinie klientów (0)
Twoja ocena: 3.15
Zapisz się do newslettera i odbierz
15 zł rabatu!

Otrzymuj porady na temat pielęgnacji ogrodu, nowości i rabaty dostępne tylko dla subskrybentów.

Kod rabatowy o wartości 15zł jest ważny przez 3 miesiące od daty otrzymania wiadomości, przy zakupach za minimum 150 zł. Do wykorzystania tylko w sklepie online. Nie łączy się z innymi promocjami. W celu skorzystania z rabatu, należy wprowadzić kod podczas procesu składania zamówienia. Kod zostanie wysłany na podany adres mailowy w ciągu 1 godziny od momentu zapisania się na newslettera. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HORTICO SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. W celu otrzymywania informacji marketingowych w formie Newslettera, dostosowanych do moich preferencji na podstawie historii transakcji, działań w kanałach sprzedaży (np. pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, miejsce zamieszkania), w tym celu podaję mój adres e-mail. Przetwarzanie Państwa danych na potrzeby otrzymywania spersonalizowanych informacji marketingowych w formie Newslettera odbywa się na podstawie Państwa zgody, która może zostać w każdej chwili odwołana. Wycofanie zgody na otrzymywanie Newslettera nie wpływa na legalność wiadomości przesłanych na podany adres e-mail przed wycofaniem Państwa zgody. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka HORTICO SA z siedzibą We Wrocławiu przy ul. Giełdowej 12h, 52-437 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.
Zobacz nas na yoputube.com Zobacz nas na facebook.com Zobacz nas na instagram.com
do góry
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl