DARMOWA DOSTAWA od 199zł do 30kg.
71 727 62 20
pn-pt od 8.00 do 16.00

Mospilan 20 SP na ćmę bukszpanową!

Mospilan 20 SP na ćmę bukszpanową!

Ćma bukszpanowa (ćma azjatycka) to bardzo dynamicznie rozprzestrzeniający się, płodny i zarazem bardzo groźny szkodnik, którego larwy żerują na krzewach bukszpanu. Żerowanie ćmy bukszpanowej na roślinach powoduje gołożery, a w rezultacie bardzo szybki i nieodwracalne niszczenie krzewów. Gąsienice ćmy bukszpanowej, z krótkimi przerwami, pojawiają się na roślinach od kwietnia, aż do końca października lub listopada. W tym czasie powstaje kilka pokoleń ćmy, przez co jednokrotne zabiegi zwalczające nie wystarczają i należy walczyć ze szkodnikiem przez cały sezon wegetacyjny, aby nie doprowadzić do ogromnych strat, jakie miały miejsce w nasadzeniach bukszpanów w wielu polskich miejscowościach. Dodatkowo można zaobserwować to, że gąsienice ćmy zaczęły również żerować na innych, popularnie uprawianych w wielu ogrodach roślinach m. in. irgach, ostrokrzewach czy trzmielinach.

Producent środka Mospilan 20 SP, firma Sumi Agro Poland, na mocy decyzji MRiRW z 7 kwietnia 2020 r., uzyskała rozszerzenie rejestracji tego insektycydu o zwalczanie ćmy bukszpanowej, co daje ogrodnikom i działkowcom potężny oręż w walce ze szkodnikiem. Od tego czasu można wykorzystywać preparat MOSPILAN® 20 SP do walki z ćmą bukszpanową. Jest to doskonale znany mniejszym i większym ogrodnikom preparat, który można stosować 2x w sezonie wegetacyjnym, a jeżeli wystąpi potrzeba większej ilości zabiegów, można stosować biopreparaty na bazie bakterii Bacillus thuringiensis.

Jak stosować Mospilan 20 SP na ćmę bukszpanową?

Maksymalne zalecane stężenie do jednorazowego zabiegu to 0,04% (4g preparatu na 10l wody). Rośliny należy opryskać pamiętając o naniesieniu preparatu również do wnętrza krzewu, a w przypadku dużego nasilenia występowania ćmy bukszpanowej, można dodać do roztworu Mospilan również adiuwant SLIPPA.

Do czego stosować Mospilan 20 SP?

Oprócz zwalczania ćmy bukszpanowej, preparat MOSPILAN 20 SP można stosować z powodzenie w uprawach rzepaku, warzywniczych, owoców jagodowych czy sadowniczych. Skutecznie zwalcza również liczne gatunki agrofagów: mączlika szklarniowego, wciarniastka tytoniowca, wciorniastka zachodniego, miniarki, mszyce, czerwce i zmieniki - w kategorii roślin ozdobnych uprawianych w gruncie lub pod osłonami.

Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl