663 877 773
pn-pt od 8.00 do 16.00

Fructus krystaliczny do truskawek, poziomek, malin 350g

producent: FOSFAN
kod produktu: 5906074142071
Oceń produkt: 0
Chwilowy brak w magazynie
Sprawdź czas dostawy dzwoniąc pod numer +48 663 877 773 lub pisząc na adres sklep@hortico.pl
Sprawdź czas dostawy dzwoniąc pod numer +48 663 877 773 lub pisząc na adres sklep@hortico.pl
zapytaj o dostępność
Kosz dostawy: od 10.49 zł
Cena brutto: 8,70 zł / szt. 8.70
ilość szt.
Opis

Fructus do truskawek, poziomek i malin

Nawóz WE

TYP: NPK (Mg, S) 15-10-29 (2-10) z borem (B), miedzią (Cu), żelazem (Fe), manganem (Mn), molibdenem (Mo), cynkiem (Zn).

 

SKŁAD CHEMICZNY

Makroskładniki:

  • Azot całkowity (N): 15%
  • Fosfor (P2O5): 10%
  • Potas (K2O): 29%
  • Magnez (MgO): 2%
  • Siarka (SO3): 10%

+ mikroskładniki (bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk)

 

PRZEZNACZENIE I WŁAŚCIWOŚCI

Fructus do truskawek, poziomek i malin jest specjalistycznym, mineralnym nawozem ogrodniczym o unikalnej kompozycji makro i mikroskładników, niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, przeznaczonym głównie do nawożenia truskawek. Doskonale zbilansowany skład tego nawozu oraz jego właściwości fizyko-chemiczne powodują, że z równym powodzeniem może być stosowany pod inne grupy roślin, m.in. takie jak:

  • poziomka, malina, winorośl, porzeczka (biała, czerwona i czarna), agrest, rośliny sadownicze (w tym: jabłoń, grusza, brzoskwinia, czereśnia, morela, śliwa, wiśnia, orzech włoski, leszczyna).

Nawóz może być stosowany pod rośliny uprawiane w glebie, podłożach torfowych i korowo-torfowych oraz innych podłożach, np. włókno kokosowe, wełna mineralna, w terminach i dawkach adekwatnych do wymagań pokarmowych tych roślin i zgodnie z zasadami racjonalnego nawożenia.

 

ZASADY STOSOWANIA ORAZ DAWKI NAWOZU

Fructus do truskawek, poziomek i malin może być stosowany przez cały okres wegetacji roślin, najlepiej w formie roztworu wodnego.  W tym celu należy rozpuścić 1g nawozu w1 litrze wody (tj. około 1 płaską łyżkę stołową w5 litrach wody). Uzyskany roztwór dokładnie wymieszać. Rośliny należy podlewać do uzyskania wymaganej wilgotności podłoża. W okresie wegetacji nawożenie zaleca się wykonać raz na trzy tygodnie. W okresach pomiędzy poszczególnymi nawożeniami, rośliny należy nawadniać zgodnie z ich wymaganiami. Nawóz może być używany do oprysków, w zalecanych do tego stężeniach. Właściwe stosowanie nawozu gwarantuje uzyskanie wysokich plonów o dobrej jakości oraz szczególnych walorach odżywczych i smakowych.

 

TERMIN STOSOWANIA: marzec - sierpień

Opinie o produkcie (0)
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl