Formularz kontaktowy

* pola wymagane
663 877 773 pn-pt, od 8.00 do 16.00

PNOS Marchew jadalna Amsterdam 2 5g

Nasiona warzyw i owoców
1.8
PLN
PNOS Marchew jadalna Amsterdam 2 5g
in_stock
producent:
PNOS
kod produktu:

5904232234910

ocena:
(Ilość ocen: 1)
dostępność:
duża ilość
j.m.:
szt.
wysyłka:
24 godziny
koszt dostawy:
od 9,90 zł
cena: 1,80 zł
+
-
Gatunek Marchew

PNOS Marchew jadalna Amsterdam 2 5g

Bardzo wczesna odmiana typu Imperator - do uprawy na marchew pęczkową. Korzenie o długości 23-28 cm, prawie bez rdzenia, o zabarwieniu intensywnie czerwono-pomarańczowym. Znakomity, słodki smak i jakość, równomierne wybarwienie korzeni jakość rekomendują tę odmianę do bezpośredniego spożycia (surówki), do przetwórstwa (małe plasterki) i mrożenia.

Marchew była uprawiana już w czasach starożytnych, w Azji – typ azjatycki miał liście omszone, korzenie różowe lub fioletowe. Od XIII wieku znana w Europie, a w Holandii wyhodowano odmianę o zabarwieniu pomarańczowym, która wyparła marchew fioletową.

Korzeń marchwi zawiera cukry-węglowodany (4-10%, m.in. sacharozę i glukozę), białko, liczne karoteny (8-22 mg, prowitamina A α- i β-karoten), olejek lotny, witaminy B1 i B2 (0,06 mg), B6, C (6-10 mg), E, H, K, PP (0,05 mg) oraz fosfor, miedź, wapń, żelazo, także pektyny.

Najcenniejszym składnikiem marchwi jest karoten (prowitamina A). W żadnym innym warzywie nie występuje tak obficie. Marchew zawiera też dużo cukrów, a większość z nich, to cukry złożone.

Marchew jest rośliną klimatu umiarkowanego. Korzenie najlepiej rosną w temperaturze 15-21 C. W okresie najintensywniejszego wzrostu, czyli w trakcie ostatnich dwóch miesięcy wegetacji, jest wrażliwa na suszę. Nie znosi przesadzania. Trzeba ją siać do gruntu od razu na miejsce stałe. Można ją pomyślnie uprawiać na każdej glebie niezbyt kwaśnej i ciężkiej. Najodpowiedniejsze są, zasobne w substancje organiczne, gleby piaszczysto–gliniaste.

Siew: III-IV do gruntu
Rozstawa: 20 x 3-4 cm
Wegetacja ok. 70 dni
Zbiór: koniec V-VIII

  • HORTICO S.A. - zaopatrzenie ogrodnictwa
  • Blog ekspercki - przydomoweogrody.pl
  • Zielone Centrum - Galeria Ogrodnicza
  • Uprawy profesjonalne
  • Wypożyczalnia sprzetu ogrodniczego
Wdrożenie i administracja - FUERTE MEDIA
Sklep internetowy Shoper.pl