Formularz kontaktowy

* pola wymagane
663 877 773 pn-pt, od 8.00 do 16.00

GRANUM Żyto ozime paszowe 1kg

Poplony
3.45
PLN
GRANUM Żyto ozime paszowe 1kg
instore_only
producent:
GRANUM
kod produktu:

5903116993417

ocena:
(Ilość ocen: 0)
dostępność:
zapytaj o dostępność
j.m.:
szt.
koszt dostawy:
od 9,90 zł
cena: 3,45 zł
+
-

GRANUM Żyto ozime paszowe 1kg

Nasiona o szerokim zastosowaniu jako pasza dla zwierząt lub jako poplon, użyźniający glebę.Poplony to inaczej nasiona na nawóz zielony. Nawozy zielone są najtańszym sposobem nawożenia działki. Jeżeli rośliny są dobrze wyrośnięte wnoszą do gleby więcej substancji organicznych niż obornik w dawce 30 kg na 10 m2. Wprowadzają do gleby substancje organiczne i poprawiają jej strukturę. Można stosować zarówno rośliny motylkowe (np. łubin) wzbogacające glebę w azot jak i inne rośliny dające dużo zielonej masy (np. żyto, owies itp.)

Żyto ozime należy do międzyplonu ozimego, który zasiewany jest w końcu lata lub jesienią i zbierany wiosną w następnym roku na zielonkę głównie dla bydła. Po jego zbiorze w warunkach optymalnych następuje uprawa plonu wtórego.

Międzyplony ozime są źródłem zielonki i dają możliwość wypasu bydła wcześnie, zanim rośliny motylkowate wieloletnie i trawy osiągną przydatność do zbioru. Częściej są jednak koszone niż wypasane zwierzętami. Żyto w międzyplonie ozimym osiąga dojrzałość pastwiskową przy wysokości łanu 20 cm, natomiast na użytkowanie kośne nadaje się po ukazaniu się na źdźble drugiego kolanka aż do fazy początku kłoszenia. Z wykłoszonego żyta sporządza się kiszonkę.

Opakowanie:
1kg

  • HORTICO S.A. - zaopatrzenie ogrodnictwa
  • Blog ekspercki - przydomoweogrody.pl
  • Zielone Centrum - Galeria Ogrodnicza
  • Uprawy profesjonalne
  • Wypożyczalnia sprzetu ogrodniczego
Wdrożenie i administracja - FUERTE MEDIA
Sklep internetowy Shoper.pl