663 877 773
pn-pt od 8.00 do 16.00

GRANUM Facelia błękitna Natra 1kg

dostępność: duża ilość
wysyłka: 24 godziny
cena: 20,70 zł 20.70
ilość szt.
Ocena: 4.16667
producent: GRANUM
kod produktu: 5903116992519
Opis

GRANUM Facelia błękitna Natra 1kg

Facelia błękitna jest rośliną jednoroczną, miododajną – z 1 ha można pozyskać ok. 300 do 700 kg miodu.

W płodozmianie spełnia rolę fitosanitarną i strukturotwórczą. Jest też rośliną szczególnie przydatną do uprawy w poplonach ścierniskowych. Posiada krótki okres wegetacji wynoszący od 90 do 110 dni, co pozwala w krótkim czasie wyprodukować wysokie plony masy zielonej, dochodzące nawet do 400dt/ha.

Facelia nie ma wysokich wymagań odnośnie warunków klimatyczno-glebowych , lepsze efekty daje jej uprawa na lżejszych glebach. Można ją uprawiać na gorszych stanowiskach z okresowym niedoborem wilgoci. W sprzyjających warunkach charakteryzuje się szybkim wzrostem i wytrzymałością na przymrozki nawet do - 6 st.C, poza okresem wschodów.

Do celów pozyskiwania produktów pszczelich facelia może być uprawiana dwa razy w roku po sobie ze względu na krótki okres wegetacji, który wynosi 90 dni.

Można ją siać od marca do końca lipca. Facelię wykorzystuje się przede wszystkim jako roślinę miododajną . Uprawiana jest także jako roślina poplonowa z przeznaczeniem na przyoranie.

Opakowanie:
1kg

Opinie o produkcie (0)
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl