663 877 773
pn-pt od 8.00 do 16.00

Dolomit CM 5kg

producent: DOLPOL
kod produktu: 5905668961012
Ocena klientów: 5

Nawóz uzyskiwany z przemiału surowego dolomitu do uziarnienia 0-2 mm. Wygodny w stosowaniu, bo nie pyli przy rozsiewie.

Produkt w magazynie
Twoje zamówienie wyślemy w 24 godziny w magazynie
Kosz dostawy: od 9.99 zł
Cena brutto: 2,95 zł / szt. 2.95
ilość szt.
lub zamów telefonicznie
+48 663 877 773
poniedziałek-piątek 8-16
Opis

Nośnik składników niezbędnych dla prawidłowego wzrostu roślin, w szczególności magnezu i wapnia. Ich brak w glebie uniemożliwia efektywną produkcję roślinną. Nawozy zawierające magnez i wapń są właściwe zwłaszcza do produkcji "zdrowej żywności". Przeciwdziałają zbytniemu zakwaszeniu glebu przy stosowaniu sztucznych nawozów typu NPK. Gleby sa degradowane również przez kwaśne deszczeDolomit stosowany w odpowiednich dawkach spełnia szereg ważnych funkcji, prócz zwiększania zawartości magnezu i wapnia oraz odkwaszania. M.in. zwiększa przyswajalność przez glebę azotu i fosforu, zatrzymuje wodę i powietrze. Wprowadza do gleby mikroelementy (miedź, bor, mangan, żelazo, cynk, molibden, chrom), które spełniają istotne funkcje w roślinie - np. regulowanie procesu asymilacji, wytwarzanie potrzebnych roślinom garbników, enzymów i mikroorganizmów. Zwiększa odporność roślin na marznięcie w okresie zimowym. Przyspiesza rozkład resztek słomy i obornika, tworząc próchnicę.

Skład:
CaO + MgO minimum: 45%
W tym MgO: 15% - 19%
Uziarnienie: 0–2 mm
 

Opinie o produkcie (0)
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl