663 877 773
pn-pt od 8.00 do 16.00
Opcje przeglądania
cena

Gryzonie

Trutki na gryzonie

Obecność gryzoni w ogrodzie, na działce czy w bezpośredniej okolicy domu jest bardzo niepożądana. Zbyt duża ich liczba może powodować straty zarówno wśród roślin jadalnych, jak i ozdobnych. Największe nasilenie występowania gryzoni zazwyczaj odnotowuje się w okresie od wczesnej jesieni do wiosny, a ich problem jest szczególnie uciążliwy w miejscach, w których przechowywana jest żywność.

Nawet jeśli gryzonie nie są w stanie skonsumować zbyt dużej części przechowywanej żywności, zanieczyszczają ją odchodami, co powoduje obniżenie jakości i ceny towaru. Zanieczyszczona przez gryzonie żywność zwykle nie nadaje się już do przetwórstwa spożywczego.

Obecność myszy i szczurów w pobliżu domów, a co gorsza w ich wnętrzu może stwarzać duże zagrożenie epidemiologiczne, ponieważ gryzonie, jako dzikie zwierzęta przenoszą wiele niebezpiecznych dla ludzi (a szczególnie dla dzieci) pasożytów i mikroorganizmów.

Aby pozbyć się gryzoni ze swego otoczenia można stosować wiele różnych metod. Najpopularniejszymi są rozmaite trutki (zatrute ziarno, kostki woskowe lub pasty). Dobrze sprawdzają się również pułapki oraz metoda naturalna w postaci kota. Współczesne trutki na gryzonie charakteryzują się znacznie większym poziomem bezpieczeństwa i skuteczności, niż środki używane niegdyś. Trutki zawierają substancje wabiące gryzonie, substancje mumifikujące (zapobiegające rozkładowi) oraz wyjątkowo gorzki w smaku środek zapobiegający przypadkowemu spożyciu przez ludzi.

Nie możesz znaleźć produktu, którego szukasz?

  • Sprawdź, czy hasło zostało wpisane poprawnie.
  • Przejrzyj listę kategorii, żeby znaleźć szukany produkt.
  • Użyj innych słów w zapytaniu.
  • Wpisz prostsze zapytanie, np.: zamiast "trawa w worku 25-kilogramowym" wpisz "trawa" a następnie użyj filtrów.

Skontaktuj się z nami:

Skontaktuj się z nami przez telefon
kom. 663 877 773
w godzinach:
pn-pt: 8.00 - 16.00
Skontaktuj się z nami przez e-mail
sklep@hortico.pl
Na przesłane wiadomości staramy się odpowiadać w ciągu 24h od ich otrzymania.

lub wypełnij formularz:

* - Pole wymagane
Newsletter
Posiadamy zaufane opinie naszych klientów Dostawa nawet w 24H Szybkie i bezpieczne płantności PayU Rzetelna Firma Gazela biznesu
do góry
HORTICO jest Rzetelną firmą! HORTICO posiada Zaufane Opinie!
e-HORTICO.pl jest dostosowane do urządzeń mobilnych! Ten sklep dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach o rozdzielczości większej niż 320px!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl